Останні новини

Пережив дві війни і "перебудову": у Києві під загрозою знищення опинився найстаріший кінотеатр

Долю 110-річного "Екрану" будуть вирішувати кияни

У мережі триває серйозне обговорення щодо долі найстаршого кінотеатру столиці - "Екрану", що поблизу станції метро Житомирська.

Поруч із 110-літньою будівлею зводять новий ЖК, але кінотеатр мають зберегти.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на допис заступника Департаменту містобудування на архітектури Юрія Тація.  

Оскільки "Екран" не входить до списку архітектурних пам’яток - то його збереження досі лишається під питанням. Частина будівлі "Екрану", який не працює із 2010, стоїть на території, яку орендував забудовник нового ЖК. Проте остаточне слово має бути за киянами.

"Раніше писали, що згідно з договором оренди, замість старого кінотеатру забудовник може побудувати новий культурний заклад, який перейде у власність громади Києва.

Минулого тижня стало відомо, що міська адміністрація хоче зберегти будівлю кінотеатру, а будь-які зміни зовнішнього вигляду "Екрану" буде узгоджувати з киянами", - написав Юрій Тацій. 

Чиновник зазначив, що сподівається на збереження кінотеатру. 

"Сподіваюся, що спільними зусиллями ми знайдемо рішення, як зберегти історичну будівлю та дати їй нове життя", - написав він. 

165296430_273304884247817_4817131175044344439_n.jpg

Тацій нагадав, що 110-річна будівля має незвичайну, багату історію.

"Кінотеатр відкрився 29 травня 1911 року за адресою Брест-Литовське шосе, 267. З центру столиці до нового "сінематографу" можна було дістатися трамваєм.

Оскільки будівля не була підключена до мережі, кінотеатр працював від генератора. Його шум дуже нервував святошинських дачників, тому на деякий час показ фільмів перенесли у село Біличі. Під час революції 17-го року кінотеатр отримав назву "Міраж" і знову почав працювати. Заклад не припиняв роботу навіть під час окупації Києва", - нагадав Тацій.

Читайте також: У суботу, 27 березня згадують про збереження екології - як долучитись до всесвітньої акції 

До 43-го року кінотеатр мав назву "Експрес", після війни - "імені 1-го травня". Нинішню назву "Екран" отримав після закінчення ремонту - у 1978 році.

"Тоді до закладу добудували фойє, у якому відкрили кав’ярню", - нагадав посадовець. 

Нагадаємо:

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
15.04