Останні новини

Перший крок до податкової амністії: ВРУ ухвалила законопроєкти

Це допоможе доходам "вийти з тіні".

Сьогодні, 30 березня, Верховна Рада прийняла за основу законопроєкт №5153, яким пропонується амністія капіталів. Фізичні особи можуть одноразово задекларувати активи для легалізації своїх доходів. За проголосували 245 депутатів.

Про це повідомляє Kyiv Live.

Читайте також: Верховна Рада розблокувала велику приватизацію

Податкова амністія дозволить громадянам, які ухилялися від сплати податків, відкрити свої справжні доходи і доходи, уникнувши при цьому покарання. Основною метою є детінізація економіки шляхом декларування активів. 

Проєктом закону передбачається в період з 1 липня 2021 року до 1 липня 2022 року провести одноразове добровільне декларування активів фізичних осіб. Також особи повинні будуть сплатити одноразовий збір 5% відносно активів, розміщених на рахунках українських банків; 9% для розміщених за кордоном та 2,5% від вартості держоблігацій, придбаних в період з 1 січня 2021 року до 20 червня 2022 року.

Проведення податкової амністії обумовлено, зокрема, введенням в Україні плану протидії ухиленню від оподаткування (BEPS) і системи автоматичного обміну податковою інформацією (FATCA), що ускладнить виведення грошей в офшори та інші подібні схеми.

Депутати також підтримали за основу два пов'язаних законопроекту: №5155, що стосується змін до статті 16 Закону України "Про валюту і валютні операції" та №5156, яким вносяться зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінальний кодекс України та Кримінально-процесуального кодексу України.

До запропонованого президентом законопроекту також було подано три альтернативні: №5153-1, №5153-2 і №5153-3:

  • №5153-1 пропонував значно нижче ставки зборів для легалізації доходів;
  • №5153-2 пропонував вирівняти ставки для активів в українських і зарубіжних банках;
  • №5153-3 - відстрочити старт податкової амністії на рік до повноцінного запуску Бюро економічної безпеки і дати можливість розстрочки платежу.

Нагадаємо:

  • У Верховній Раді зареєстрували чотири подані Володимиром Зеленським законопроєкти стосовно податкової амністії: №5153, №5154, №5155, №5156.Один з них вже пройшов через Комітет з питань податкової політики Данила Гетманцева та рекомендований ним до прийняття в першому читанні. Сам Гетманцев розповів, що це допоможе українцям вийти “в білу” та завершити практику ухиляння від сплати податків.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!


Вийти в ефір
17.04