Останні новини

Песах 2021: дата, чим відрізняється від Великодня та чому у цей день не можна пити пиво

У 2021 році Песах святкують з 27 березня по 4 квітня

Юдейський Песах часто називають єврейською Пасхою. Однак це не зовсім так, а самі свята пов’язані досить умовно. 

Kyiv Live розповідає про Песах, історію та традиції святкування

Читайте також: День Нацгвардії України -  історія свята та найкращі привітанняпечах.png

фото: Вікіпедія

Коли святкують.

Песах починають святкувати на 14-й день весіннього місяця нісан. Це перший місяць біблейського року в єврейському календарі, що відповідає приблизно березню-квітню григоріанського підрахунку. 

Святкування триває 7 днів на території Ізраїлю (перший і останній дні є офіційними вихідними).

Відмінність з Великоднем.

"Песах" з івриту перекладається як "пройшов". Свято присвячене звільненню єврейського народу від рабства. 400 років євреї були в рабстві у єгиптян

З християнським Великоднем, що символізує воскресіння Спасителя з мертвих, тут досить мало спільного. 

Страта Ісуса Христа була проведена після початку святкування Песаха. Так таїнство, відоме в християнстві під назвою "Таємної Вечері", в Песах відомо як Седер - вечірня сімейна трапеза, що проводиться в першу ніч свята. У святкуванні Песаха Седер займає важливе місце, символізуючи жертву, принесену євреями заради позбавлення від нещасть, пов'язаних з карами єгипетськими.

Святкування

У сам вечір 14 нісана вся сім'я збирається на вечерю. Туди запрошують також незаможних і тих знайомих, які не можуть провести свято зі своєю ріднею. На столі обов’язково має бути маца — прісний хліб. 

Вечеря проходить в кілька етапів, під час неї треба випити чотири келихи вина - по числу обіцянок, даних Богом обраного народу. П'ятий келих наливають, але залишають недоторканим - він призначений для пророка Еліяху.

Під час вечері також читають молитви й благословення, це дуже важлива складова вечора. А в кінці святкової трапези з'їдається невеликий шматочок маци, який дорослі ховають від дітей, а ті повинні його знайти.

Заборони у цей день 

Одне з головних правил Песаха - заборона на продукти, приготовлені з використанням закваски або шляхом бродіння. Перш за все це хліб, однак не можна також пиво й інше спиртне на основі солоду і т.д. 

Вдома ретельно прибирають, аби там не залишилось ні крихти квасної їжі.

У перший і останній день Песаха заборонена також будь-яка робота.

Нагадаємо:

  • Квітень 2021 року багатий на свята і важливі дати. У другий місяць весни українці святкують Благовіщення Пресвятої Богородиці та Вербну неділю.
  • 15 березня, розпочався Великий піст. Його вважають найголовнішим постом для православних вірян, що символізує 40 днів, проведені Христом у пустелі перед початком свого служіння людям. 

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!Теги:
Вийти в ефір
11.04