Останні новини

Під стінами КМДА комунальники вимагають свої зарплати

Сьогодні, 10 вересня, під стінами КМДА зібрались комунальники - працівники КП “Київпастранс”. Вони вимагають від влади виплатити їм заробітну плату, кошти на яку вже були закладені в бюджеті міста Києва, але дивним чином зникли.

Кореспондент телеканалу Kyiv Live поспілкувалася із депутатом Київради Владиславом Михайленком.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/Fm1E3uQ-nrg" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Він розповів, що за коригування бюджету міста Києва намагаються проголосувати вже 3 місяць. Чиновники КМДА пояснюють це тим, що коригування треба прийняти в бюджет, щоб виплатити заробітну плату співробітникам комунальних підприємств, зокрема комунальному підприємству Київпастранс. 

“Коригування до бюджету передбачають безумовно виплату заробітних плат. Але крім цього, передбачають перекидування 400 млн гривень без жодних тендерних конкурсних процедур на компанії, які мають підряди з подільсько-воскресенським мостовим переходом”, - поділився депутат.

Владислав Михайленко пояснив, що велика частина депутатського корпусу вважає, що недоречно перед виборами перекидувати без конкурсів і тендерів 400 млн гривень. 

“Весною під час загального локдауна Київська міська рада і депутатський корпус передбачив 1,7 млрд гривень тільки на КП "Київпастранс". Ці всі кошти були виділені. Питання: куди вони витратилися? І друге: навіщо прикриваючись заробітною платою, людей беруть в заручники, не видають їм зарплату, для того щоб розподілити 400 млн гривень на компанії без тендерних процедур”, - обурюється депутат.

Він розповів, що сьогодні депутатський корпус запропонує альтернативне рішення змін до бюджету міста Києва, щоб ці 400 мільйонів виділити саме на заробітну плату комунальникам, які мітингують під стінами Київської міської ради та державної адміністрації

“Будь ласка, 400 млн гривень вистачить, щоб виплатити людям зарплати, премії, премії до Нового року, і ще в наступному році також”, - порахував депутат.

Також Михайленко розповів, що у дворі КМДА знаходяться 2 машини нацгвардійців, до зали не пускають журналістів, в середині будівлю заглушують мобільний зв’язок та інтернет аби із сесійної зали ніхто не мав змогу зв’язатися телефоном.

“Скоріш за все що деяким чиновникам дуже потрібно протягти ці зміни до бюджету щоб комусь віддати 400 млн гривень”, - наостанок зауважив він.

Нагадаємо, щоб відремонтувати покрівлю та утеплити її, мешканці мають зібрати 10% вартості. Для цього міська влада передбачила програму співфінансування. При цьому не важливо, кому підпорядковується багатоквартирний дім - ОСББ, ЖБК, чи будинки, які обслуговують приватні компанії. 

 

 

Вийти в ефір