Останні новини

Пільгова іпотека під 7% річних: хто має право, як скористатися та все, що треба знати про кредитну програму

Отримати пільгову іпотеку зможуть не всі й не на все

В Україні набрала чинності постанова Кабміну № 63 про 7-відсоткові іпотеки на житло. Кредит можна оформити на 20 років. Програма запрацює в рамках "Доступні кредити 5-7-9%".

Як це працюватиме, хто може розраховувати на такі умови іпотеки та що для цього потрібно - читайте у матеріалі Kyiv Live.

Читайте також: “РНБО поки не скасував ліцензію”: в “Слузі Народу” прокоментували санкції проти Козака та відключення 112, ZIK і Newsone

Як працюватиме пільгова іпотека

Програма передбачає компенсацію державою частини процентної ставки з держбюджету, щоб позичальник отримував кредит під 7%. 

Для прикладу: 

  1. Реальна ставка банку 12% (приблизно таку пропонують банки зараз на недобудоване житло);
  2. Українець оформлює іпотеку за Програмою під 7%;
  3. Різницю у 5% компенсує банку, який видав такий кредит, з держбюджету Фонд розвитку підприємництва.  

"Фонд здійснює компенсацію відсоткової ставки до рівня 7% річних за іпотечними кредитами, що надаються позичальникам на придбання житла, з метою здешевлення їхньої вартості", - роз’яснили в Офісі Президента.

Таку відповідальну місію поклали саме на цей фонд через те, що він вже співпрацює за програмою "Доступні кредити 5-7-9%", яка передбачає також знижену ставку на підприємницьку діяльність.

Хто може розраховувати на 7% кредит?

Розраховувати на 7-відсоткову іпотеку можуть молоді сім’ї, які потребують власного житла. Компенсуватися буде купівля квартири у будинку, побудованому не раніше 2015 року. Також кошти видаватимуть і для тих, хто хоче побудувати будинок самостійно.

Для отримання кредиту є ще одна умова - перший внесок розміром 15% від вартості іпотеки. Водночас розмір кредиту не може перевищувати 2 млн грн.

Виплати за іпотекою можна розбити до 20 років, тобто -  до 240 місяців.

Коли можна буде скористатися програмою?

Очікувати запуск державної програми в українських банках, як зазначають економісти, можна вже у березні 2021 року. Першими пільгову іпотеку мають запустити держбанки: Ощадбанк, Укргазбанк, ПриватБанк.

"Підводні камені" законодавства

В постанові уряду сказано, що термін виплати компенсації відсотків збігається з терміном іпотечного кредиту. Тобто Кабмін гарантує людині дію пільгової програми на весь термін кредиту - до 20 років.

При цьому, у разі скасування цієї постанови, наприклад, новим урядом через кілька років, банк може висунути людині зовсім іншу ставку, яка буде актуальна на той момент. Як зазначають економісти, таке можливо через те, що позичальник укладає договір безпосередньо з банком.

 Нагадаємо:

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
16.05