Останні новини

Пільговий проїзд можуть скасувати: яку альтернативу пропонують в уряді

Пільговикам сплачуватимуть компенсації.

Міністерство соціальної політики планує монетизувати пільги на проїзд для українців. Це допоможе урівняти права громадян, які живуть у великих містах та часто користуються транспортом та тими, хто живе у селах або малих містечках.

Про це розповів заступник міністра соціальної політики Віталій Музиченко, повідомляє Kyiv Live з посиланням на ефір телеканалу “Україна”.

Читайте також: Як виглядає спецперепустка у громадський транспорт

Зміна пільг відповідними виплатами передбачена розробленим у відомстві документом. Зараз в Україні є 8 законів, які тим чи іншим чином регламентують право на пільговий проїзд у транспорті. Ним можуть скористатися 2,4 млн громадян, але всі вони мають різний доступ до інфраструктури.

"Якщо ми говоримо про пільговиків, які проживають в Києві чи Харкові, вони мають право доступу як мінімум до 4 видів транспорту – міського, приміського, міжміського і т.д. Якщо такий пільговик працює, то він використовує це право на повну. З іншого боку , якщо людина проживає в сільській місцевості і, по суті, там приміський транспорт працює в режимі 2 або 3 рази на тиждень, то у такої людини в принципі немає доступу до інфраструктури", - зазначив Музиченко.

Він впевнений, що монетизація пільгового права здатна вирішити цю проблему. Вона буде відбуватися для всіх однаково, незалежно від того, користується пільговик транспортом чи ні. Монетизацію передадуть на розсуд місцевій владі.

Влада на місцях самостійно визначить форму такої монетизації, розміри і періодичність виплат, залежно від можливостей місцевого бюджету. 

"Форма монетизації може бути абсолютно різна – це можуть бути готівкові виплати, це можуть бути зараховані кошти на карту або зараховані поїздки на картку. З огляду на те, що в окремих населених пунктах розвиваються електронні системи оплати проїзду, обліку і т.д., то орган місцевого самоврядування повинен вирішувати всі ці питання самостійно", - додав заступник міністра соцполітики.

Якщо чиновники на місцях вирішать не запроваджувати такий механізм, то буде діяти діючий порядок надання пільг, при якому компенсацію з місцевих бюджетів за надання пільгового проїзду отримують автотранспортні підприємства. Якщо ж буде прийнято рішення монетизувати транспортну пільгу, то проїхатися по посвідченню пільговик вже не зможе, доведеться оплачувати проїзд повністю на загальних підставах. Ці витрати потім мають компенсуватися пільговику або готівкою, або переказом на банківську карту.

На сайті Мінсоцполітики оприлюднений для обгооворення проєкт постанови Кабміну "Деякі питання надання пільг по оплаті проїзду окремим категоріям громадян у грошовій формі", який передбачає ці зміни.

Нагадаємо:

  • Асоціація перевізників Києва та Київської області назвала номери маршрутів, в яких з 3 квітня доведеться платити за проїзд не 8, а 10 гривень.
  • У Києві посилюють локдаун з 5 квітня аж до роботи наземного та підземного громадського транспорту за спеціальними перепустками, які контролюватиме поліція. Також комісія з ТЕБ пропонує магазинам запровадити спеціальний час для обслуговування лише пенсіонерів.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Новини Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
22.04