Останні новини

Пити можна, але обережно: експерт прокоментував стан води у київських мережах

У дитинстві нам казали, що з крану воду пити не можна. А з часом питання якості води у квартирах постало перед киянами гостро, як ніколи. З приємного - її вже не очищають хлоркою. З не дуже - ніхто не може вам гарантувати її якість, коли вода доходить до будинку.

Про це в ефірі телеканалу Kyiv Live розповів директор центру "Інститут міста" Олександр Сергієнко.

Спершу експерт розповів, де взагалі беруть воду для побутового вжитку:

"Для Києва три великих джерела водозабору - це на Десні, на Дніпрі і третє джерело артезіанська вода. Здається у нас 26 скважин, якими користується "Київводоканал". Оскільки вони розташовуються у різних районах міста, то різна може бути вода"

Гостро він поставив також питання очищення води хлором. За словами експерта, рідкий хлор - дуже токсична речовина, яка при розгеметизації труб може у величезній кількості проникнути у повітря. Її навіть використовували у першій світовій війні, а воду хлоркою не очищають вже давно.

"У нас в Києві на станціях другого підйому(перший - коли відбувається водозабір, другий - у станціях, які розташовані на житлових масивах) вже використовують гіпохлорид натрію. Він абсолютно безпечний і виробляється з простісінької солі", - розказав експерт.

Проблеми з чистотою води, на думку Сергієнка, заключається в нечіткому регулюванні законом, хто відповідає за якість того, що тече з крана:

"Законодавчо нечітко врегульовано, хто несе відповідальність за внутрішньобудинкові мережі. Саме там може відбуватися погіршення якості води. 12,5 тисяч багатоквартирних житлових будинків і у кожному під'їзді свій стояк, і у якій якості труби - ніхто не може дати гарантії".

З одного боку мешканець будинку вкладає договір з "Київводоканалом" про постачання води безпосередньо до квартири, а з іншого - внутрішня мережа це співвласність мешканців усього ЖК, і за їх якість відповідає керуюча компанія, розкрив Сергієнко заплутані бюрократичні прийоми. І хто крайній - невідомо.

"Якщо на етапі подачі води, якість контролюється. то якою вона виходить з крану не контролює ніхто. Система контролю у нас відсутня", - запевняє Сергієнко.

На загал стан води у магістралях задовільний, але ніхто не гарантує їїякість, коли вона доходить до прибудинкових комунікацій.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/S2fT5Jh3-Vs" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Нагадаємо, у четвер, 18 вересня, столицю накрила злива. Температура повітря понизилась, а небо затягли хмари. В інтернеті з'явилися нові відео наслідків негоди. 

Вийти в ефір