Останні новини

Півроку без страху: у Києві збираються відкрити ще один притулок для постраждалих від домашнього насильства

Район не називають задля безпеки

У Києві планують відкрити ще один притулок для постраждалих від домашнього насильства. Тут потерпілі зможуть перебувати не 10 днів, як у першому шелтері, а до півроку.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на пост члена Київського міського центру гендерної рівності, запобігання та протидії насильству.

Читайте також: В Одеській області мати заморила дитину голодом

На думку міністерки соціальної політики Марини Хонди, це має вирішити проблеми тих, хто після десятиденного перебування у притулку не зміг знайти собі безпечне житло. Якщо 10 днів давали змогу відмежитися від кривдників, то півроку дозволять потерпілому оклигати.

"За цей час можна отримати всю необхідну юридичну і психологічну допомогу, знайти роботу, житло. Приміщення під притулок ми вже знайшли, триває процес його передачі на баланс Центру гендерної рівності, запобігання та протидії насильству після чого, там розпочнуть ремонтні роботи", - зазначила Хонда.

Статистика домашнього насильства в Києві

Лише протягом січня поліція зареєстрували 1314 звернень про домашнє насильство. До міської служби "Телефон довіри" з такою проблемою зателефонували 365 осіб, серед яких 299 жінок та 66 чоловіків.

Послугами кімнат кризового реагування, де люди можуть перебути перший час, скористалися 8 жінок та 3 дітей. З початку року до поліції та "гарячої" лінії звернулося усього 3639 разів.

Куди звертатися?

Постраждалі від домашнього насильства можуть звернутися телефоном на муніципальну гарячу лінію "15-00" або особисто до Центру гендерної рівності, протидії та запобігання насильству (вул. Іллєнка, 20). Допомогти може й поліція - за номером 102.

Нагадаємо:

  • Патрульні Київської області приїхали на виклик про сімейне насильство, а змогли затримати чоловіка, який перебував у розшуку. У селі Чайки жінка звернулась до поліції через співмешканця її доньки.
  • Щорічно приблизно 1 млн жителів України страждають від домашнього насильства у своїх сім'ях і тільки 10% з них звертаються за допомогою. Kyiv Live склав алгоритм дій на випадок, якщо ви або ваші знайомі зіткнулися з домашнім насильством. Куди звертатися як себе поводити - у нашому матеріалі.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
23.04