Останні новини

Плата за агресію: в МЗС назвали загальну суму претензій до РФ від українського бізнесу

Україна продовжуватиме подавати нові позови.

Загальна сума претензій українських прідприємств, які втратили власність і прибуток через агресію Росії на Донбасі та окупації Криму становлять понад 4,5 млрд доларів. Позови подані у 12 комерційних арбітражів.

Про це розповів заступник міністра закордонних справ Євген Єнін, повідомляє Kyiv Live з посиланням на телеканал “Дом”.

Читайте також: Зачепили Україну: Дуда розповів про розмову з президентом Естонії після зустрічі с Зеленським

"Наші позовні претензії обчислюються понад 4,5 млрд дол. І ми активно заохочуємо наші підприємства, які втратили свою власність, втратили прибуток, звертатися в арбітражі й відсуджувати, відсуджувати й ще раз відсуджувати у російської сторони все, що вони втратили", — сказав Єнін.

Процеси тільки розпочалися, але вже є перші позитивні результати: із 12 арбітражів в трьох є перші позитивні рішення на 250 млн доларів сукупно. При цьому Росія намагається оскаржити рішення комерційних арбітражів.

"Але це не зупиняє рішення, які вступили в законну силу. Тому нараховується пеня, а все це лягає на плечі простого російського платника податків, який в якийсь момент скаже: а куди йдуть наші гроші?.. І скільки б російська сторона не відтягувала настання наслідків, це все більш і більш здорожує ціну", — вважає заступник міністра.

За його словами, рано чи пізно рішення за цими та іншими міжнародними позовами обтяжать ситуацію для Російської Федерації, яка опиниться в абсолютній ізоляції, змушена буде оплачувати багатомільярдні рахунки за програними позовами.

Нагадаємо:

  • Німецький союз охорони природи та біорізноманіття (NABU) подав позов до адміністративного суду Гамбурга проти будівництва газопроводу “Північний потік-2” у виключній зоні Німеччини. Екологи б’ють на сполох, адже будівництво газопроводу руйнує морську флору і фауну на дні на площі понад 16 футбольних полів.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Новини Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
10.05