Останні новини

Платіжки за січень 2021: скільки сплатять українці та чи доцільне підняття цін

Ріст сум у платіжках за тепло пов'язують з похолоданням

Українці починають отримувати перші квитанції за комірне за січень. Через мороз, подорожчання електроенергії та газу, суми будуть значно вищими ніж за попередні місяці. Незважаючи на те, що до кінця опалювального сезону влада прийняла рішення не підвищувати ціни, в квітні їх можуть переглянути.

Скільки доведеться заплатити за "комуналку", розповідає Kyiv Live з посиланням на Obozrevatel.

Тепло

В сiчнi через морзи українці використали приблизно на 10% більше Гкал тепла, ніж у грудні. За словами заступника київського міського голови Петра Пантелєєва, опалення одного квадратного метра обійдеться в 3 гривні. На ці самі 10% збільшаться суми й у платіжках, незважаючи на те, що ціни на тепло підвищувати не будуть.

Газ

Квитанції за газ мали зростина 30%. Але Офісу президента після перемовин з постачальниками вдалося знизити тарифи до 6,99 гривень за кубометр блакитного палива.

Та незважаючи на те, що максимальний розмір абонплати вирішили обмежити, навіть після цього, порівняно з груднем 2020 року, суми у платіжках зростуть.

Електроенергія 

За електроенергію всім, хто використовує від 100 кВт год, доведеться заплатити на 78 грн більше. Саме на цю суму збільшили вартість колись пільгових перших 100 кВт год. Крім того, також скасували пільгу на опалення (за 3000 кВт год можна було платити 90 копійок) і ті, хто опалює свої будинки струмом, повинні будуть платити за повною ціною – 1,68 грн за кВт год. Це призведе до того, що їхні витрати на комуналку можуть зрости на 2-4 тис. грн.

В ефірі телеканалу Kyiv Live обговорили нібито запис розмови виконуючого обов’язки міністра енергетики Юрія Вітренка з журналістами на закритій зустрічі, опублікований на YouTube.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/2yj62OYAra8" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

На записі голос, схожий на голос Вітренка, говорить, що тарифи на тепло та електроенергію мають зрости вдвічі. Газ, закріплений на рівні 6.99 гривень за кубометр - у 1,5 рази. Відповідно, через ріст газу та електроенергії зросте і ціна води та тариф на вивіз сміття тощо.

Інвестиційний банкір Сергій Фурс має надію, що ці слова вирвані з контексту, адже підняття цін за всі послуги не є доцільним.

“Ціна на електроенергію має зрости, оскільки вона має бути однакова як для промисловості, так і для населення. Не вдвічі, а на 40% точно. Коли ми говоримо про газ - то ціна 6,99 близька до ринкової, а тому немає сенсу підвищувати ціну”, - говорить експерт.

Загалом за останній рік тарифи в Україні зросли майже на 18%. Такі дані оприлюднила Державна служба статистики. Найбільше здорожчала електроенергія - на понад 36%, вода та газ - також більше як на третину.

Згідно з проведеним опитуванням організації Active Group, ⅔ українців вважають, що тарифи завищені. Задоволені співвідношенням ціни та якості послуг лише 15%, половина респондентів покладає відповідальність за тарифи на центральну владу, 15% критикують постачальників, а 8% вважають винними в підвищенні тарифів міжнародні структури.

Нагадаємо:

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
05.03