Останні новини

По чотири охоронця на потяг: Укрзалізниця тестує систему безпеки пасажирських поїздів

Відтепер до поїздів повернуть охорону. 40 співробітників воєнізованої сили УЗ охоронятимуть 10 пасажирських напрямків та пройдуть відповідний інструктаж.

Про це повідомив міністр інфраструктури України Владислав Криклій у своєму Telegram-каналі.

З 25 серпня Укрзалізниця повертає патрульні служби, що слідуватимуть за потягом. На першому етапі 40 співробітників УЗ, що пройшли відповідний інструктаж та мають знаки розрізнення, охоронятимуть 10 пасажирських потягів:

Маріуполь — Київ

Київ — Ужгород

Київ — Запоріжжя

Київ — Трускавець

Харків — Київ

Дніпро — Київ

Львів — Київ

Київ — Херсон

Одеса — Київ

Київ — Покровськ.

Список маршрутів, які охоронятиме Укрзалізниця, обіцяють збільшити.

Крім того, третина вагонів перевізника вже має камери відеоспостереження. Планується, що оснастять усі вагони швидкісних поїздів, новозбудовані вагони та ті, яких капітально відремонтували.

Нагадаємо, питання про повернення охорони до поїздів загострилося з місяць тому, коли пасажирку потяга Маріуполь-Київ Анастасію Лугову намагався зґвалтувати та побив незнайомий чоловік. Інцидент трапився на очах у сина жінки. Українські жінки на її підтримку поділилися своїми історіями, коли до них у потягах домагалися чоловіки. 

21 серпня Анастасію Лугову, яка отримала численні травми, виписали з лікарні. Потерпіла розповіла, що для реабілітації їй знадобиться декілька років. 

Раніше охорону рухомого складу відмінили, оскільки було мало зареєстрованих нападів. 

Вийти в ефір