Останні новини

По сонце й лукум без самоізоляції: Туреччину повернули до "зеленої зони"

До Туреччини українці тепер можуть летіти, не побоюючись пробути два тижні на карантині

Після того, як МОЗ оновив список червоних та зелених туристичних зон, можливостей комфортно провести відпочинок на сонечку для українців побільшало. 

Туреччина знову в "зеленій" зоні – після відвідування країни тепер не обов’язково проводити 2 тижні в самоізоляції.

Про це повідомляє Kyiv Live, посилаючись на дані Міністерстві охорони здоров'я України. 

Туреччина

15 січня у МОЗ опублікували нову інформацію щодо країн, які будуть найближчим часом "червоними" й "зеленими" для України.

Популярна серед українців Туреччина знову опинилась у "зеленій зоні".

Що означає "зелена зона"

Якщо країну визначають як "зелену зону" - то після повернення звідти не обов’язково здавати ПЛР-тест або перебувати в самоізоляції протягом 2 тижнів. Але є одне "але" - щоби розпочати відпочинок в країні – прилетіти ви маєте з негативним результатом тесту на коронавірус. Зробити ПЛР ви маєте не раніше ніж 72 години до вильоту. А ось в Туреччину як і раніше впускають тільки при наявності негативного ПЛР-тесту, зробленого за 72 години до вильоту.

Як країни потрапляють у "червону" й "зелену" зони?

Якщо в країні за останні 2 тижні кількість хворих на кожні 100 тисяч більше, а ніж в Україні, то країну додають до "червоної зони". МОЗ України відстежує статистику захворюваності на різні штами коронавірусів у 194 країнах. У разі прибуття з країн «червоної» зони, необхідно відбути самоізоляцію (контролюється за допомогою сервісу "Дій вдома") або зробити тест на коронавірус. З 14 серпня самоізоляція також не потрібна при наявності документа, який підтверджує негативний результат ПЛР тесту на коронавірус, зроблений не пізніше 48 годин до в'їзду в Україну.

Зарахування країни до червоної або зеленої зони – не пов’язане з забороною або дозволом туди в’їжджати.

В оновленому списку МОЗ тепер 66 держав входять в "червону зону". Серед популярних для подорожей- Польща, Словаччина, Угорщина, ОАЕ. 

Раніше ми писали, що Динамо вирвалось на збори в ОАЕ. Кому пощастило побачити Дубаї. 

Вийти в ефір
08.03