Останні новини

Побувати у Чорнобилі без порушення карантину: в Україні створили унікальний мобільний додаток

Випуск застосунку приурочили до 35-ї річниці з дня аварії на ЧАЕС

Мобільний додаток Chornobyl App, який є інтерактивним віртуальним гідом з AR-технологією, створили в Україні до 35-х роковин трагедії на Чорнобильській АЕС.

Про це повідомляє Kyiv Live із посиланням на "Новое время".

Чорнобиль_додаток.JPGЧитайте також: Грав в серіалі "Чорнобиль": відомий британський актор помер від раку мозку

У додатку Chornobyl App зібрані розсекречені документи з архівів КДБ, дані про рівень забрудненості території на сьогодні і в 1986 році, фото, 360 відео і 3D-моделі відомих об'єктів зони відчуження.

За словами одного з авторів Chornobyl App Валерія Коршунова, додаток почали створювати два роки тому - тоді це був прототип, додаток з доповненою реальністю. До речі, презентували його в США на фестивалі Burning Man.

За словами Коршунова, додаток - це така "Вікіпедія про Чорнобиль в кишені". За допомогою Chornobyl App туристи, які вирушають в зону відчуження, зможуть підготуватися до поїздки. Також це може бути цікаво тим, хто через карантин не може поки що подивитися на чорнобильські об'єкти вживу, і школярам, ​​яким заборонено відвідування зони.

Нагадаємо: 

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Новини Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
14.04