Останні новини

Побили режисера: в Одеській опері розгорівся скандал

У театрі слова режисера називають наклепом

Головний режисер Одеської опери Євген Лавренчук 2 березня розповів, що у грудні 2020 року його побили через бажання очолити театр. У самій опері стверджують, що режисер доволі непрофесійний, а конфлікти з колегами спеціально викривляє, як своєрідний булінг.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на пости сторін конфлікту у Facebook.

Читайте також: Якими виставами дивуватиме Національна опера України в березні

"На мене було скоєно напад. Замах на життя. Замовлення. Порушено кримінальну справу. Били в обличчя та голову, був гострий предмет, бо над оком різане поранення", - написав у соцмережі Лавренчук.

Цей напад та погрози, які нібито надходили йому ще в минулому році, режисер пов'язує з конфліктами на роботі та своїм бажанням очолити театр після того, як контракт художнього керівника театру Надії Бабіч добігає кінця. Приблизно на початку грудня 2020 року Лавречук спілкувався з цього приводу із Бабіч, а згодом на нього, мовляв, і напали.

"Саме в той час, коли закінчилася моя репетиція, під вікна мого кабінету підійшли двоє найнятих виконавців і почали цільово стежити за мною через вікно (відеозапис камер в цьому дописі). Вони чекали на мене протягом 30 хв., а потім слідкували за мною, сестрою та моїм племінником, після чого здійснили напад".

Далі, за словами митця, йому стало відомо, що на солістів опери тиснула "верхівка", аби змусити їх начебто писати наклепи супроти нього. Аритсти нібито відмовлялися, і докази переписок потерпілий також додав до кримінальної справи.

10 лютого Лавренчук дізнався, що директорка театру не продовжила з ним контракту і з 15 березня 2021 року він більше не значитиметься головним режисером Одеської опери.

<iframe src="https://www.facebook.com/plugins/post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Feugenelavrenchuk.official%2Fposts%2F821042401817731&width=500&show_text=true&height=688&appId" width="500" height="688" style="border:none;overflow:hidden" scrolling="no" frameborder="0" allowfullscreen="true" allow="autoplay; clipboard-write; encrypted-media; picture-in-picture; web-share"></iframe>

Відповідь театру

Зі свого боку, адміністрація опери зазначила, що все сказане Лавренчуком - наклеп та брехня, скраги колег були на грубу поведінку режисера, а ніяких підписів ніхто не збирав. Більше того, Лавренчук нібито сам двічі просив про непродовження контракту.

"За три роки перебування на посаді головного режисера, Лавренчук поставив лише одну виставу ″La Traviata″ та й ту не закінчив належним чином: немає режисерської концепції, в результаті чого кожний показ відбувається зі змінами, що призводить до нервування та травмування виконавців. До цього часу Лавренчуком не розроблено паспорт вистави, що тягне за собою проблеми під час монтування декорацій та невправданого збільшення часу перерв між актами вистави, викликає невдоволення глядачів, які залишають театральну залу до завершення вистави", - відповіли у опері.

Крім того, митець нібито не міг як належне організувати роботу режисерського цеху, а з багатьма акторами у нього були сварки через його нестриманість та грубість.

Адміністрація зауважила, що ніякої роботи в принципі метр не виконував, лише піарячи себе.

"Зазначені обставини призвели до прийняття рішення про непродовження з ним контракту на новий термін. Втім, Лавренчуку було запропоновано укласти з театром угоду про постановку опери С. Гулака-Артемовського ″Запорожець за Дунаєм″, але він від пропозиції відмовився", - зауважили в театрі.

Крім того, Лавренчук ймовірно створив Благодійний фонд Одеської національної опери та отримав через нього від УКФ 700 000 на український інклюзивний хор та оркестр, що так і не створив. Тож УКФ подав звернення про повернення коштів через Господарський суд Одеської області.

А ще у опері згадали, як режисера вже били у липні 2020 року - тоді сама Надія Бабіч нібито оплатила йому лікування. І також Лавренчук просив забезпечити його транспортом, бо боявся повертатися додому.

<iframe src="https://www.facebook.com/plugins/post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2FOdesaOperaBallet%2Fposts%2F2274282632703965&width=500&show_text=true&height=803&appId" width="500" height="803" style="border:none;overflow:hidden" scrolling="no" frameborder="0" allowfullscreen="true" allow="autoplay; clipboard-write; encrypted-media; picture-in-picture; web-share"></iframe>

Нагадаємо:

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
17.04