Останні новини

Податкова амністія: у Раді розповіли у чому суть та кого вона стосуватиметься

Таким чином українцям дадуть шанс вивести свої доходи з тіні.

У Верховній Раді зареєстрували чотири подані Володимиром Зеленським законопроєкти стосовно податкової амністії: №5153, №5154, №5155, №5156.Один з них вже пройшов через Комітет з питань податкової політики Данила Гетманцева та рекомендований ним до прийняття в першому читанні. Сам Гетманцев розповів, що це допоможе українцям вийти “в білу” та завершити практику ухиляння від сплати податків.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на Судово-юридичну газету.

Читайте також: Банк нараховує відсотки по кредиту, який ви вже сплатили - що робити

У проєктах законів пропонується з 1 липня 2021 року до 1 липня 2022 року провести одноразову добровільне декларування активів фізичних осіб.

Нардеп та голова комітету Данило Гетманцев пояснив, які українці потраплять під контроль держави з прийняттям закону про податкову амністію. За його словами, зараз до 50 млрд доларів знаходиться у людей на руках

“Законопроект спрямований, в першу чергу, на простих громадян. У нас за 30 років, на жаль, склалася ситуація при якій громадяни без контролю накопичили кошти. Це можуть бути великі або невеликі кошти. І вони накопичили їх з ухиленням від оподаткування. Законопроєкт про податкову амністію дає людям шанс піти «в білу» і закінчити практику ухилення від оподаткування", - підкреслив він в ефірі одного з телеканалів.

За його словами, якщо у тебе є такі засоби, і ти в подальшому хочеш ними користуватися, ти зобов'язаний покласти їх в банк під 5 відсотків до завершення встановленого терміну податкової амністії. Якщо у тебе не гроші, а активи в будь-якій формі, то під 9 відсотків ти можеш зробити те ж саме.

“Для громадян суму до 400 тисяч гривень не обов'язково амністувати”, - зазначив Гетманцев.

Метою амністії депутат називає виведення коштів з тіні, “щоб вони працювали, а не просто лежали під матрацом”.

“Уже сьогодні в Європі ви не зможете відкрити рахунок, якщо не можете показати, звідки у вас ці гроші. У нас також з цим вже є проблеми, тому що необхідна верифікація. Хочемо ми чи ні - ми частина відкритого світу, де щодня підвищується прозорість. Хочемо ми чи ні, відповідні правила перевірки походження активів будуть діяти і у нас. ... Тому хочемо цього чи ні, не через рік і не через два, але у людини колись точно запитають, де вона взяла гроші. Тому людина, яка планує своє майбутнє, обов'язково візьме участь в податковій амністії”, - зазначив депутат.

Чиновники і депутати при цьому не охоплюються законом про податкову амністію, тобто їм таку декларацію подавати не потрібно. На думку Данила Гетманцева, це зовсім не означає надання їм якихось преференцій, адже в Україні існує відповідальність за недостовірне декларування.

Нагадаємо:

  • Українці до 1-го липня 2021-го року мають отримати квитанції-повідомлення про необхідність сплатити податок на квартиру або будинок. Вона повинна прийти за адресою прописки, а заплатити треба протягом двох місяців з моменту її отримання.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
15.04