Останні новини

Податкові декларації: коли останній день подачі та хто обов'язково має надавати документ

Декларації мають подавати навіть іноземці.

Кожен українець зобов’язаний щороку заповнювати та подавати податкові декларації. Цей обов’язок поширюється й на іноземців, які працюють та отримують доходи в Україні. Крайній термін подання декларації про доходи та майновий стан фізичних осіб за 2020 рік - 30 квітня 2021 року.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на Економічну правду.

Читайте також: В Кабміні придумали, як спростити ФОПам подачу декларації і сплату податків

Обов'язок щодо подання декларації вважається виконаним, якщо людина отримувала доходи у вигляді офіційної зарплати, відсотків по депозиту або з продажу майна з нотаріальним посвідченням. У цих випадках люди отримують доходи від податкових агентів, які платять податки за них. 

Податковими агентами є роботодавці, нотаріуси, банки, страхові компанії, недержавні пенсійні фонди. Оскільки вони вже втримали податки з доходів громадян і сплатили їх, подавати декларацію не потрібно.

У випадку, якщо громадянин отримав гроші від іншої фізособи, компанії, свого роботодавця або від здачі майна в оренду, і з цих коштів податків ніхто не заплатив, то подавати декларацію про доходи потрібно обов'язково. 

До цих випадків відносять отримання доходів від оренди майна, отримання подарунків або будь-яких інших матеріальних благ або доходів.

Люди, які здійснюють незалежну професійну діяльність (художники, репетитори, бухгалтери, юристи) і мають реєстрації в податковій, щорічно подають декларацію, сплачуючи податки з чистих доходів. 

Минулого року, через пандемію коронавірусу, термін подання декларації фізособами було зміщено до 1 липня 2020 року. Цього року депутати також внесли деякі зміни в процес декларування, однак не стали продовжувати кінцевий термін подачі декларації.

Нагадаємо:

  • З 1 січня 2021 року в Україні зросли мінімальна заробітна плата та прожитковий мінімум. Як це змінило ставки для ФОПів та як і де їх правильно сплачувати.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Новини Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
09.05