Останні новини

Подвійне свято: Центральна синагога Києва відзначає своє 122-річчя

24 серпня Центральна синагога в столиці України, яку ще називають синагогою Бродського, відзначає 122-річчя від дня відкриття. Примітно, що річниця збігається з Днем Незалежності України. Синагога вперше відкрила свої двері для парафіян 24 серпня 1898.

Про це повідомив рабин Моше Реувен Асман.

Будівництво синагоги було профінансовано Лазарем Бродським, який займався цукровою промисловістю, а також був меценатом. Проєкт будівлі розробив архітектор Георгій Шлейфер. Згідно з даними на 1950-ті роки, по великим єврейським святам синагогу відвідували до 30 тисяч вірян.  Довгий час вона була єдиною діючою синагогою Києва. У 1969 році при ній була обладнана власна пекарня.

Нагадаємо, 24 серпня в Україні відзначається 29-я річниця незалежності. Саме в цей день в 1991 році Верховна Рада УРСР прийняла Акт проголошення незалежності України. З нагоди головного державного свята сьогодні пройдуть молебні за Україну та український народ. У столиці та інших містах України проведуть церемонії покладання квітів до пам'ятників та місць поховань українських борців за незалежність, героїв Небесної сотні, а також військових, загиблих на Донбасі. При цьому святкування пройдуть з урахуванням протиепідемічних вимог.


Вийти в ефір