Останні новини

Покрути, лизни: "Укрпошта" випустить нові марки з картинами в стилі "ню". Фото

Нові марки введуть в обіг з 5 березня

В Україні з березня можна буде придбати марки та листівки з серії "Її величність - жінка". Родзинкою новинок стануть картини оголених жінок, що їх прикрасять - вперше в нашій країні. На перших двох екземплярах філателісти побачать "Одаліску" Тараса Шевченка та "Енергію ІІ" сучасного художника Андрія Чебикіна.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на пресслужбу "Укрпошти".

женщина 2.webp

Читайте також: Укрпошта назвала найкращі марки 2020 року

Картини художників "дістали" з фондів Національного музею Тараса Шевченка та художнього музею відповідно. Тираж кожної марки – 130 тис. примірників. До них випустили конверти "Перший день" та поштові листівки.

"В Укрпошті вірять, що нова серія марок не тільки поповнить колекції українських філателістів, ставши одним із найулюбленіших вишукано-пікантних експонатів, а й додасть художньої естетики поштовим відправленням", - розказали в оператора.

Роботу "Одаліска" Шевченко написав у 1840 році, коли був у Петербурзі. На конверті до випуску - ще одна його картина "Вірсавія", яка з'явилася у 1860 році. На другій поштовій марці у стилі ню - картина "Енергія ІІ" Чебикіна (1991) - художника-графіка, лауреата Національної премії ім. Шевченка. На конверті до марки зображена його ж робота до збірки Івана Франка "Опале листя".

женщина 1.jpg

Фото: "Укрпошта"

На одному марковому аркуші буде 9 марок, а коштуватиме він 81 грн. Вартість конверта і листівки - 4 гривні. Вартість конверта зі спецпогашенням (позначенням спеціального поштового штемпеля, яке цінується у філателістів) становитиме 18,80 грн.

Нагадаємо:

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
17.04