Останні новини

Поліція не помітила речдоки, а грабіжників можливо пустили працівники: нові подробиці пограбування VIP-відділення одного з банків у Києві

Нові деталі розкрили адвокати та постраждалі

Пограбування депозитарію відділення Укрсиббанку на Голосіївському проспекті у Києві сталося ще 24 травня 2020 року. Після 9 місяців з моменту злочину слідство призупинилось а сам банк “пішов у відмову”. Навіть після огляду поліцейськими співробітники банку знайшли важливі речові докази та загублені цінності.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на Obozrevatel.

Читайте також: Затори у Києві 12 лютого

Хроніка пограбування

О 2:12 24 травня 2020 року на пульт диспетчера ТОВ "Де-Факто Корп" (компанії, що надає послуги АТ "УкрСиббанк" з охорони відділення на Голосіївському проспекті в Києві) перестав надходити GPS-сигнал охоронної сигналізації з відділення банку. Згодом о 2:36 перестали працювати цифрові камери відеоспостереження, приміщення було повністю від'єднане від енергопостачання. О 3:30 перестав надходити сигнал пожежної сигналізації.

Наряд охорони ТОВ "ВІК-ТАН" прибув до відділення банку о 3:41 та, незважаючи на відсутність GPS-сигналу охоронної сигналізації відділення, сигналу пожежної безпеки, відсутність електропостачання приміщення, не вжив заходів щодо охорони приміщення. Диспетчер пульта наказала охоронцям їхати звідти.

Вони повернулися на об'єкт лише о 5:50 і виявили відчиненими двері заднього входу до відділення банку. Працівник VIP-відділення банку прибув на місце події лише о 7:50, і в цей час надійшло повідомлення в поліцію.

Під час огляду з’ясувалось, що сховище і банківський сейф, у якому розміщувалися орендовані індивідуальні сейфи клієнтів, відчинені рідними банківськими ключами. Усього було зламано 17 комірок, у яких клієнти зберігали гроші і коштовності.

Загублена “коробка з сюрпризом” та золото

Адвокат Тетяна Жуковська, яка представляє інтереси постраждале від пограбування подружжя, розповіла, що вона вмовила слідчого з главку з'їздити у VIP-відділення банку, аби подивитися своїми очима на місце злочину. Він з'їздив, а потім розповів, що в банку йому віддали цілу купу різних папірців, пакетиків тощо, які було виявлено вже після огляду співробітниками Голосіївського райуправління. Коли ж слідчий почав розглядати все передане банком, то в коробці від мобільного телефона знайшов 10 тисяч доларів.

Адвокат зв’язалася з усіма постраждалими та знайшла власника коробки. Після того як він розповів детально, що це була за коробка, від якого телефону, йому віддали гроші.

Також несподівано знайшлися і деякі вироби із золота, які "завалялися" у сховищі. Ймовірно,ці речі грабіжники просто не помітили.

Скільки грошей винесли?

Тільки у двох клієнтів Укрсиббанку в комірках зберігалося 9 млн гривень. У деяких сейфах люди зберігали невеликі суми (3-5 тисяч доларів) та коштовності, які не хотіли зберігати вдома.

Усього, за даними джерела, може йтися приблизно про 9 мільйони доларів, але деякі клієнти не бажали заявляти до поліції про такі суми через певні причини.

Як злочинці потрапили всередину?

Як вважає адвокат одного з пограбованих, злочинців в приміщення могли запустити самі працівники банку. З чорного входу відсутні камери спостереження, а отже злочинці могли непомітно проникнути у відділення в п’ятницю, відсидітись всередині, а в ніч з суботи на неділю зняти комірки з сигналізації та відкрити їх рідними ключима. Вони зберігались у шухлядці з предметами гігієни однієї зі співробітниць банку.

Позиція банку

За словами більшості постраждалих клієнтів, "УкрСиббанк" не хоче спілкуватися з ними. Деякі навіть зверталися до голови правління Лорана Дюпуша у Францію, щоб вирішити ситуацію, яка склалася, – проте у відповідь отримали, по суті, відписку.

Нагадаємо:

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!


Вийти в ефір
08.03