Останні новини

Поліція затримала угруповання, яке викрадала елітні автівки та "продавали" їх власникам за півціни

У Києві та області діяло злочинне угрупування, яке викрадало автівки. Коли власники починали розшукувати своє авто - пропонували викупити його за 30-40% його ринкової вартості. Якщо власники не погоджувався - відганяли машину на запчастини, які потім продавали по всій Україні.

Про це повідомили у Національній поліції України.

"До складу групи входило шість осіб. Зловмисники спеціалізувались на угонах дорогих автомобілів з подальшим поверненням за винагороду.  У разі відмови авто розкомплектували та продавали на автозапчастини.  Сума завданих збитків потерпілим становить майже 8 мільйонів гривень", - повідомили у пресслужбі відомства.

Організовану злочинну групу, яка упродовж кількох років скоювала незаконні заволодіння транспортних засобів елітних марок, затримали 23 вересня. Поліцейські встановили, що до складу організованої злочинної групи входило шість осіб: організатор – 29-річний мешканець Київської області, ще один співорганізатор та чотири виконавці.  Злочинне угруповання  мало  стійку ієрархічну структуру та  характеризувалось чітким розподілом ролей.

"Протягом тривалого часу відбувалося документування злочинної діяльності. "На гарячому" ми задокументували їхню причетність до 5 незаконних заволодінь, а загалом у 2020 році - до 15 незаконних заволодінь. Але це тривала група, яка працювала багато років, періодично притягувалася до кримінальної відповідальності за незаконні заволодіння й знову поверталася до своєї злочинної діяльності", - повідомив керівник Департаменту карного розшуку Вадим Дзюбинський.

Наразі Група "працювала" на території кількох регіонів держави, зокрема у місті Києві, Київській, Житомирській, Тернопільській та інших областях. "Спеціалізувалися" на викраденні таких марок авто, як "Bmw", "Toyota", "Acura", "Mazda", "Kia", "Honda", "Hyundai". Своїми протиправними діями порушники завдали потерпілим збитків на майже 8 мільйонів гривень.

"Один зі співорганізаторів вже тривалий час перебуває в розшуку за незаконні заволодіння транспортними засобами в минулому. Мешкав на території державі під  різними підробленими  документами при цьому скоював незаконні заволодіння. У складі групи також перебували колишні співробітники поліції, прокуратури, суду та колишній  військовослужбовець",- зазначив Вадим Дзюбинський.

За його словами, також до групи входили раніше засуджені особи.

Як повідомив начальник карного розшуку, метою заволодінь  транспортних засобів було отримання грошової винагороди за їхнє повернення. Зловмисники чекали від власників, що вони самі будуть шукати осіб, які викрадали транспортні засоби, і пропонувати їм викуп.

"Це приблизно 30-40% від ринкової вартості автомобіля. Якщо власники не віддавали кошти за повернення  автомобіля, то  його переганяли в місця розкомплектації  та в подальшому продавали на автозапчастини. В цієї групи була одна точка розукомплектування транспортних засобів – у місті Луцьк  знаходилось  велике СТО. Автомобілі заганялися в ангар,  де їх упродовж  доби розукомплектовували, а потім розсилали в якості запчастин в усі куточки держави", – повідомив розшуковець.

Також під час проведення 25 санкціонованих обшуків була виявлена велика кількість спецтехніки для відмикання та угону транспортного засобу, спецзасоби зв’язку. А в місці розукомплектування транспортних засобів - велика кількість запчастин загальною вартістю близько 5 мільйонів гривень.

Встановлено причетність злочинної організації до вчинення 15-ти кримінальних правопорушень:

  • незаконне заволодіння транспортним засобом;
  • створення, керівництво злочинною спільнотою або злочинною організацією, а також участь у ній;
  • вчинення кримінального правопорушення групою осіб, групою осіб за попередньою змовою, організованою групою або злочинною організацією;
  • незаконне заволодіння транспортним засобом.

Загалом шість членів ОЗГ затримані, вирішується питання щодо обрання  запобіжного заходу. Досудове розслідування триває.

"Наразі тривають слідчі дії. Прокуратура за клопотаннями слідчих буде вимагати запобіжного заходу у вигляді арешту з великими сумами застави не менше 5 мільйонів гривень.  І загалом їм загрожує відповідальність у вигляді позбавлення волі уже щодо нового законодавства від 8 до 12 років", –  повідомив керівник Департаменту карного розшуку Нацполіції.

Вадим Дзюбинський повідомив, що загалом завдяки системній роботі усіх підрозділів кримінального блоку центрального апарату Нацполіції упродовж  2020 року задокументовано діяльність 10 самоорганізованих злочинних груп, які складалися  загалом з 52 учасників цих груп. Задокументовано їхню причетність до 74-х незаконних заволодінь на загальну суму 45,5 мільйонів гривень.

Нагадаємо, Київський суд повернув у державну власність 15 соток землі на території лісу у Віті-Поштовій. Вартість землі, яку незаконно віддали у приватній особі, становить майже 5 мільйонів гривень.

Установлено, що в порушення вимог земельного та лісового законодавства рішенням Віто-Поштової сільської ради Києво-Святошинського району у 2009 році передано у приватну власність земельну ділянку площею 0,15 га для будівництва та обслуговування житлового будинку і господарських будівель та споруд, яка перебувала у постійному користуванні ДП "Київське лісове господарство" без вилучення її з держлісфонду та згоди землекористувача, а також з порушенням порядку зміни цільового призначення.


Вийти в ефір