Останні новини

Помер чоловік Єлизавети ІІ, принц Філіп: маловідомі факти з життя герцога Единбурзького

99-річний принц Філіп та королева Єлизавета ІІ прожили у шлюбі понад 70 років.

9 квітня у Британії помер чоловік королеви Єлизавети II принц Філіп. Герцог Единбурзький помер у віці 99 років.

99-річний принц Філіп та королева Єлизавета ІІ прожили у шлюбі понад 70 років. Принц був старшим за неї на п'ять років. У подружжя народилося четверо дітей - принц Чарльз, принцеса Анна, принц Ендрю і принц Едвард. Королева Єлизавета і принц Філіп були одружені майже 73 роки. Kyiv Live зібрав найцікавіші факти про життя принца Філіпа, герцога Единбурзького.

Знайомство з дружиною

Принц Філіп вперше зустрівся із своєю майбутньою дружиною, тоді принцесою Єлизаветою, коли тій було 8 років. Це було на весіллі принцеси Марини Грецької і герцога Кентського в 1934 році. Наступного разу вони зустрілися через п'ять років.

Филип.jpeg

Фото: East News

Весільні подарунки для коханої

Заради своєї дружини принц Філіп, відрікшись від православ’я, перейшов в протестантство. Дизайн весільного подарунка для принцеси Єлизавети - обручки і браслета - принц Філіп розробив сам. На них пішли діаманти з тіари його матері - принцеси Аліси. Ще один подарунок, який принц Філіп зробив майбутній дружині - до весілля кинув палити.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/T-JSwZ7dEYQ" title="YouTube video player" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Водив авто до 97 років

Принцу Філіпу все ще подобалося сідати за кермо,. Максимум, чим він міг керувати, це кінною збруєю. Влітку 2019 року в віці 98 років його не раз бачили в козлах спортивної повозки в саду Віндзорського палацу.

На початку 2019 року він потрапив в серйозну аварію, коли виїхав з проїжджої частини й в’їхав в іншу машину. Перехожі допомогли неушкодженому герцогу вийти з авто. У листі з вибаченнями жінці, яка зламала зап’ястя в аварії, принц написав: “Я хотів би, щоб ви знали, як мені шкода, що я став винуватцем аварії”.

За кілька днів після цього поліція Норфолку помітила, що Філіп їхав із непристебнутим паском безпеки, і зробила йому зауваження. Після цих ситуацій він вирішив добровільно здати своє водійське посвідчення.

принц Філіп.png

Фото: theroyalfamily/ Instagram

Був першим

Саме він наполіг, щоб коронацію Єлизавети II наживо транслювало телебачення. Завдяки новаторському кроку, її переглянуло 27 мільйонів людей. А за кілька років він сам, першим із членів монаршої родини, дав телеінтерв'ю. Його закордонні візити можна рахувати сотнями, промови - тисячами.

Крім цього, Герцог Единбурзький став першим членом королівської родини, який перетнув південне полярне коло. 

4a2d7c2bb87baf2dbbd377c9a1966926.webp

Фото: Global Look Press

Побив рекорд довголіття 

15 грудня 2016 року принц Філіп побив рекорд довголіття серед чоловіків - нащадків королеви Вікторії. До нього цей рекорд належав дядькові короля Швеції Карла XVI Густава Карлу Юхану Артуру Бернадоту, графу Вісборгу, який помер 5 травня 2012 року в віці 95 років 6 місяців і 5 днів.

принц Філіп та Королева .png

Фото: theroyalfamily/ Instagram

Нагадаємо:

  • Чоловік британської королеви Єлизавети II, принц Філіп помер у 99-річному віці. До цього герцог Единбурзький неодноразово скаржився на здоров'я та навіть був госпіталізований у лондонську лікарню.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Новини Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Теги:
Вийти в ефір
08.05