Останні новини

Понад 100 тисяч студентів повернулись у гуртожитки: чи є ризик сплеску захворюванності?

У Київ до навчання повернулись 350 тисяч студентів. З них 100 тисяч живуть у гуртожитках. 

Про це під час брифінгу повідомив київський міський голова Віталій Кличко.

Окремо хочу звернутися до керівників вищих навчальних закладів, що підпорядковуються Міносвіти, але розташовані в Києві. Студенти, а їх в 90 вишах столиці 350 тисяч повернулися до навчання. І понад 100 тисяч студентів живуть у гуртожитках”, — повідомив міський голова.

За його словами слід суворо дотримуватись усіх протиепідеміологічних норм.

"Бо спалахи захворювання призведуть як до навантаження на медзаклади міста, так і до закриття гуртожитків та навчальних закладів”.

Однак, за словами ексзаступник голови Державної санітарно-епідеміологічної служби Святослава Протаса уникнути сплеску захворюваності ймовірно не вдасться:

"Усі ми знаємо в якому стані знаходяться гуртожитки. Через неможливість дотримання усіх вимог в тому числі до заходів гігієни є великий ризик поширення інфекції. Наприклад, як це було у декількох гуртожитках на Київщині на початку карантину. Наразі нічого не зроблено, щоб мінімізувати ризики. Зокрема ніхто не проводив масових тестувань працівників й студентів. Згідно з дослідженнями до 80% можуть протікати безсимптомно. Тобто студенти можуть заражати одне одного, навіть не здогадуючись."

Нагадаємо, 7 вересня, почав діяти новий розподіл країни на карантинні зони. До "помаранчевої" зони увійшли три міста і два райони Київщини.


Вийти в ефір