Останні новини

Поновити ядерний статус та негайно вступити у НАТО: український посол у Німеччині закликав світ допомогти Україні

На думку Мельника, ядерний статус та членство у НАТО захистить Україну від російської агресії.

Посол України в Німеччині Андрій Мельник заявив, що країна має справу з найбільшим переміщенням військ у Росії з часу Другої світової війни. Посол наполягає, що Україна повинна негайно стати членом НАТО, щоб захиститись від російської агресії. 

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на РБК-Україна.

Читайте також: На засідання РНБО таємно обговорять питання ситуації на Донбасі

"Ми повинні зробити все можливе для того, щоб завтра чи післязавтра Путін нас не загарбав", — заявив він.

Дипломат закликав світ допомогти Україні. Мельник вважає, що єдина можливість країни захиститися від російської агресії — отримати членство у НАТО. В іншому разі, за його словами, Києву доведеться повернути на порядок денний питання ядерного статусу.

"В України немає іншого вибору: або ми є частиною союзу, такого як НАТО, і робимо свій внесок, щоб ця Європа стала сильнішою, або тоді у нас залишається єдина опція — озброюватись самим, і можливо, знову подумати про ядерний статус. Як інакше ми можемо гарантувати нашу оборону?", - заявив дипломат.

За його словами, без підтримки і санкцій, які були введені після анексії Криму та під час війни на Донбасі, Україна, мабуть, не вижила б за останні сім років, але цього все ще недостатньо.

Нагадаємо:

  • Міністерство закордонних справ РФ заявило, що можливий вступ України в НАТО призведе до "масштабної ескалації війни на Донбасі". 
  • У Воронезькій області, яка межує з Україною, помітили колону з оперативно-тактичними ракетними комплексами "Іскандер". Її зафіксували аналітики британського видавництва Janes, яке спеціалізується на військовій тематиці. Відзначається, що вказані комплекси перебувають на озброєнні 119-ї ракетної бригади Центрального військового округу РФ.
  • Росія зосередила на кордоні з Україною найбільшу кількість військ з 2014 року. Щоб підтримати Україну на тлі військової присутності Росії біля її кордонів, Штати можуть направити туди військові кораблі.
  • У Міністерстві оборони України не виключають, що Росія планує повторити на Донбасі "грузинський сценарій" 2008 року, коли Грузія втратила Південну Осетію. За словами Міністра оборони Андрія Тарана, про це свідчать провокації і роздача російських паспортів на окупованих територіях.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Новини Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
09.05