Останні новини

Потягами до ЄС: Мінінфраструктури анонсувало початок будівництва євроколії

У межах проєкту Україна закупить 39 швидкісних потягів

Вже у цьому році Україна має розпочати будівництво євроколії від Києва до кордону з Європейським Союзом. Старт проєкту забезпечить Міністерство інфраструктури - це буде залізнична мережа з коліями шириною 1435 мм для швидкісних потягів, що рухаються понад 250 км/год.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на виступ Владислава Криклія 22 лютого на Всеукраїнському Форумі "Україна 30. Інфраструктура".

Читайте також: На станції метро "Лук'янівська" розпочнуть капремонт ескалаторів

Міністр розповів, що у планах будівництво чотирьох ділянок євроколії загальною протяжністю близько 2 тисяч кілометрів. За словами Криклія, першу ділянку Київ-Львів-кордон почнуть створювати вже у 2021 році за сприяння міжнародних партнерів. Її довжина складе 896 км.

Голова Мінінфраструктури припускає, що після завершення всіх етапів будівництва євроколії обсяг пасажироперевезень буде понад 5 млн.

Криклій також повідомив, що до 2030 року залізницею можна буде подорожувати до 350 км/год. Модернізувати під високошвидкісний рух збираються станції Києва, Одеси, Львова, Вінниці, Хмельницького, Тернополя та Білої Церкви. Швидкісними напрямками також стануть Київ-Одеса, Київ-Харків та Київ-Дніпро-Запоріжжя.

Нагадаємо:

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
05.03