Останні новини

Похвалили себе за економність: скільки заощадив "Укроборонпром" завдяки Prozorro

До 2020 року лише обрані компанії могли брати участь в тендерах концерну.

"Укроборонпром" зекономив понад 900 млн гривень з 1 січня 2020 року. Таких результатів вдалося досягти завдяки переходу підприємств концерну на закупівлі через систему Prozorro.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на пресслужбу "Укроборонпрому".

оборонпром.jpg

Джерело: Укроборонпром

Читайте також: В "Укроборонпромі" заперечують, що Росія активно скуповує українську військову техніку

За цей час підприємства оголосили та провели більше 27 тисяч тендерів загальною вартістю у понад 11 млрд гривень. Найбільше закуповували різноманітні сплави, запчастини до військової техніки, кріпильні деталі та електричне приладдя.

Участь у відкритих тендерах взяли понад 6 тисяч унікальних постачальників і в середньому 2,2 постачальника змагалися за перемогу в кожному з них.

У пресслужбі компанії нагадали, що до 2020-го року закупівлі Концерну відбувались на закритому майданчику – тільки зареєстровані на ньому постачальники могли взяти участь у тендерах. Втім, беручи до уваги, що переважна більшість закупівель не становить військової таємниці, а Закон України “Про публічні закупівлі” не поширюється на підприємства Укроборонпрому, команда Концерну зобов’язала всі свої підприємства добровільно перейти на систему Prozorro з 1 січня 2020 року.

“Незважаючи на спротив деяких підприємств, система Prozorro дозволяє їм економити подекуди до 50 % бюджету на потрібний товар чи послугу. Завдяки конкуренції на торгах ми отримуємо найкращі ціни. Так, приміром, на закупівлі послуг із санітарно-гігієнічної обробки приміщень Концерну у зв’язку з COVID-19 ми заощадили 84 % від виділеного бюджету: під час аукціону ціна впала з 331 тисячі грн до 51 тисячі гривень”, – наголосив в.о. директора із закупівель Укроборонпрому Роман Аврамов.

Гендиректор Укроборонпрому Юрій Гусєв розповів, що державна “оборонка” чекає і на повноцінний запуск Закону України “Про оборонні закупівлі”. Він має докорінно змінити систему закупівель військової техніки, товарів, послуг та зброї для силових відомств України. 

“Адже прозорі оборонні закупівлі – це курс України в НАТО, закріплений у Конституції. Ми сподіваємось, що усі необхідні нормативно-правові акти будуть ухвалені вже найближчим часом – і оборонні закупівлі опиняться під демократичним цивільним контролем”, – наголосив він.

Нагадаємо:

  • Україні важливо прискорювати реформування оборонно-промислового комплексу, яке закладене в законопроекті № 3822. Наразі спостерігаються фундаментальні проблеми, які глобально гальмують і ОБК загалом і Укроборонпром зокрема.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Новини Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!


Вийти в ефір
23.04