Останні новини

Позачергове засідання Верховної Ради: коли приймуть новий закон про столицю?

25 серпня Верховна Рада України зібралася на позачергове скликання за ініціативи президента Зеленського. Серед усього іншого, на порядку денному депутати розглядали законопроєкт про підвищення мінімальної зарплати та правки до бюджету. А от закон про столицю, ухвалений ще в жовтні, що має розмежувати посаду мера та голови КОДА і ввести префектури замість обласних державних адміністрацій, все ще вкривається пилом у "шухляді".

Kyiv Live розповість, коли киянам чекати нового законопроєкту, що збільшить самоврядність столиці.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/lWF63EeLDN8" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

"З 1 вересня, коли почнеться чергова сесія 9 скликання, ми будемо розглядати цей законопроєкт...Там були дійсно питання між першим та другим читанням - обговорили, опрацювали. Треба виносити в зал і обговорювати", - сказала кореспонденту каналу кандидатка у мери Києва від "Слуги народу" Ірина Верещук.

Законопроєкт про місто Київ пропонує розділити повноваження мера й голови адміністрації. Також ввести таке поняття як перфекти замість голів облдержадміінстрацій. Їх призначатиме президент за погодження з урядом, і підзвітні вони будуть лише їм.

Кореспонденти каналу Kyiv Live дізналися деталі щодо можливих змін до законопроєкту в народних депутатів.

"Свого часу була обіцянка перед європейськими партнерами, що обговорення буде в Страсбурзі, це мало відбутися ще в березні, але через пандемію.. Скоріше за все, це буде обговорення в Zoom. А після цього, я думаю, даний акт буде внесений безпосередньо на розгляд до залу засідань", - прокоментував ситуацію Віталій Безгін, народний депутат України.

Безгін заявив, що до місцевих виборів ВРУ може встигнути прийняти законопроєкт, але така ціль не стоїть.

"Загалом давно назріла проблема, що Києву потрібен новий закон про столицю. Чи саме цей акт вирішує всі проблеми в комплексі - на моє суб'єктивне переконання ні, але оцей ключова норма, що надає Києву своє незалежне місцеве самоврядування і в той же час впроваджує державний нагляд - це, звісно, правильна річ", - сказав нардеп.

Данило Гетьманцев, нардеп від "Слуги народу", вважає, що повернення управління на рівні районів, яке запроваджує цей законопроєкт, - важлива річ для Києва. Щодо змісту акту, то його необхідно обговорювати. За словами Гетьманцева, обрання можливого кандидата на посаду нового голови КМДА - не в компетенції їхньої фракції, та й сам нардеп не готовий когось радити на цю посаду.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/vVErY5lH7FQ" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Опозиція вважає, що закон можна доповнити. У тому неповному варіанті, що вони бачили законопроєкт про столицю, вони голосувати не будуть. Опозиція не має чіткої думки й чекає на повний варіант, аби дати йому оцінку, повідомли кореспондентка Kyiv Live Тетяна Попко.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/sIvmhk-bTWw" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Крім законопроєктів про "мінімалку" та держбюджет, парламентарі розглянули пропозицію провести конкурс на вибір Великого герба України. Державний символ мають обрати до 1 грудня.

Нагадаємо, Міністерство охорони здоров’я України знову оновило правила навчання в умовах пандемії. Рішення було прийнято після консультації з міжнародними партнерами та дискусії з освітянами. 

Вийти в ефір