Останні новини

Пожежа у Софіївській Борщагівці: експерт розповів, які правила безпеки були порушені та чому горять новобудови

У середу, 23 вересня, у селі Софіївська Борщагівська загорілася багатоповерхівка. Через вибух у каміні горіли квартири.

Експерт з питань безпеки Сергій Шабовта в ефірі Kyiv Live розповів, які правила безпеки там були порушені та чому в Україні палають новобудови.

"В нашому уявленні новобудова - це коли все обладнання протипожежної безпеки працює. Але в реальній ситуації ми побачили, що самі матеріали, з яких побудований будинок, абсолютно небезпечні, тому що вони дуже добре горять. Локалізувати пожежу було складно, вона перекинулась на стелю. Це свідчить про те, що контролю ДСНС з боку якості будівельних матеріалів немає”. - зазначає Шабовта.

Експерт каже, що є ще декілька недоліків в організації тушіння пожежі.

Жахливі умови проїзду пожежних машин, які були перекриті припаркованими авто. Також недоліки в роботі пожежних - це і недостача пожежних рукавів, і проблема з подачею води. Кожна нова будівля викликає багато питань. В першу чергу - це можливість забезпечення достатньою кількістю води при виникненні пожеж”, - додав Шабовта.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/7q6gAi2NxMo" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Експерт з питань безпеки зазначає, що пожежні рукави мають бути на кожному поверсі, їх повинні постійно перевіряти. 

Але багато років держава на межі техногенної розрухи - багато застарілого житлового фонду. А як будується новий фонд - бачимо на прикладі цієї пожежі”, - розповідає він.

На питання, хто-ж все таки винен у пожежі в новобудові на Софіївській Борщагівці, Шабовта відповів, що відповідальний саме забудовник. Та додав, що потрібно обладнати кожну будівлю протипожежними системами, які при невеликих ознаках пожежної ситуації подавали б сигнали на пожежні пульти. 

Все це нібито є, але не під контролем…Практично відсутній контроль, починаючи з проектування, прийому будівель”, - резюмує експерт.

 Нагадаємо, у середу, 23 вересня, о 5:30 у селі Софіївська Борщагівська загорілася житлова багатоповерхівка. Полум’я виникло у квартирі на 6 поверсі через вибух палива у каміні.Теги:
Вийти в ефір