Останні новини

"Прайс" на кандидата наук: працівники вишів розповіли про розцінки на роботу й захист

Ціна залежить від вишу та міста, в якому захищається кандидат.

В Інституті підготовки кадрів Держслужби зайнятості, де одіозний народний депутат від ОПЗЖ Ілля Кива захистив кандидатську дисертацію, захист наукових ступенів за гроші поставлений “на потік”. Науковці та співробітники вишів розповіли, що захист дисертації є цілим театральним шоу, де кожен крок оплачується за окремим прайсом.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на “Вести”.

Читайте також: У київському університеті перерізали червону стрічку до відремонтованого жіночого туалету

Журналісти на умовах анонімності поспілкувалися зі співробітниками вже прославленого інституту. Вони запевняють: захист за гроші тут поставлено ​​на потік ще з середини 90-х.

"Я добре знайома з трьома членами вченої ради, які всім відомі своєю продажністю. Вони можуть захистити навіть собачку, якщо за неї заплатять. Знаю, що захист гуманітарних дисертацій "під ключ" коштував в 2010 році $ 10 тисяч. Це означає, що претендент на вчений ступінь сам особисто взагалі нічого не пише, а тільки приходить на захист. Навіть питання із залу на захист записувалися з відповідями заздалегідь. За $ 5 тисяч пригладжували текст до рівня дисертації, якщо дисертант його пише сам за допомогою Google. І це суми без банкету. Кандидатський мінімум перед захистом теж оплачується окремо", - розповіла співрозмовниця видання.

Однак члени комісії, перед якою захищався Кива, сказали пресі, що були з ним знайомі особисто, а оцінювали саму дисертацію, мовляв, той писав її самостійно. 

"Критикують, тому що хочуть дискредитувати науку в Україні. До роботи питань немає", - заявив один з членів комісії ЗМІ.

У свою чергу анонімне джерело пояснило: "Я не здивуюся, що сама робота написана ідеально і без плагіату. Чим унікальніше робота, тим вищі розцінки". 

Прийнятий Верховною Радою закон, який передбачає позбавлення наукового ступеня за плагіат в дисертації, нічого не змінив. Плагіат, зокрема, виявляли в роботі дружини екс-віце-прем'єра з гуманітарних питань В'ячеслава Кириленка - Катерини. Академічний плагіат нібито навіть знайшли в докторській дисертації міністра освіти Сергія Шкарлета.

Взагалі в Україні люди, причетні до науки, добре знають про корупцію в отриманні наукового ступеня. Це залежить і від навчального закладу. Як розповіло джерело видання, розцінки в інституті, де захищався Кива, далеко не найвищі.

"Все залежить від спеціальності і місця захисту. У столичних вузах розцінки в два-п'ять разів вище. На гуманітарні спеціальності, - наприклад, з історії, філології або навіть політології, - вони нижче. А ось написання роботи з юридичної тематики обійдеться вже в $ 15 тисяч. Але соромно за неї не буде. Ця сума - гарантія, що плагіату не буде. По точних науках ціна дисертації може бути і вище", - розповіла співробітниця одного з великих вузів Києва.

Кандидат історичних наук анонімно розповів, що писав роботу з історії сам, але все інше оплачується за окремими прайсами.

“Захист - це театральне видовище, де всі ролі розподілені і оплачуються окремо. Мені особисто обійшлося це "шоу" приблизно в $ 1,5 тисячі. Це гроші, які пішли на оплату дороги, добових і проживання моїх опонентів, "питання з відповіддю". Тому я особисто здивований, чому так опоненти обійшлися з Кивою. Благополучний результат захисту теж оплачується. Всі платежі проходили через мого наукового керівника, якому теж довелося платити, хоча в самій роботі він практично не брав участі, підкреслюю - я все писав сам. Але я захищався в одному з обласних центрів України. У столиці розцінки можна сміливо множити на два-три рази, в залежності від популярності вузу. А ось моя колега категорично не хотіла що-небудь комусь платити, і захищалася вона в КНУ ім. Шевченка. Але їй прямо сказати - не підмажеш, не поїдеш. Але сума в порівнянні з іншими була чисто символічна - трохи більше $100 ", - розповів він.

Окрім цього окремо оплачуються наукові роботи - по $ 100-150 з гуманітарних спеціальностей, з точних наук ціни вище.

“Крім того, зараз вимагають наукові роботи в іноземній пресі. А головне - потрібен великий список посилань. Але наші дисертації, особливо з гуманітарних наук, взагалі не читабельні в світі. у них немає ніякої наукової новизни. А цитати і списки джерел часто просто вигадують. у дисертації потрібно вказати 120 книг, і для кількості додають фальшиві назви. Адже все одно це ніхто не перевіряє ", - говорить наш співрозмовник.

Нагадаємо:

  • 26 квітня народний депутат від ОПЗЖ Ілля Кива захистив кандидатську дисертацію із державного управління. Члени комісії проголосували одностайно: 13 - за, 0 - проти. Захист тривав з 10 до 13 години. 
  • Захист Киви викликала бурхливу реакцію в наукових колах. Його стали звинувачувати в плагіаті, фальшивих підписах на документах, покупці самої дисертації і підкупі членів комісії. Кандидат медичних наук Олександр Ябчанка навіть написав в соцмережі, що спалив свою дисертацію в знак протесту проти захисту Киви.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Новини Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!


Вийти в ефір
08.05