Останні новини

Працює, як фітнес-трекер: вчені створили захисну маску, яка може виявляти коронавірус

Вчені з Сінгапуру винайшли спеціальну систему датчиків, яка може виявляти ознаки зараження новим типом COVID-19. Їх можна встановлювати на будь-яку медичну маску.

Про це повідомляє Straits Times.

Маска передаватиме на додаток для смартфона дані про температуру тіла, насичення крові киснем, частоту серцебиття та артеріальний тиск за допомогою Bluetooth. На основі цих показників можна зробити висновки про інфікування коронавірусом.

In hospitals, such "smart masks" could be given to Covid-19 patients, allowing staff to monitor their vital signs remotely.

Джерело: Straits Times

Метою розробки стала допомога медичним працівникам, які мусять щопівгодини знімати показники з хворих у ізоляторах.

"Ми побачили, що коли пацієнти з коронавірусом перебували в палатах-ізоляторах, медпрацівники повинні були ходити туди знімати показники температури і насичення крові киснем приблизно кожні 30 хвилин... Тому ми поцікавилися: чи можна допомогти працівникам, які перебувають на передовій боротьби з COVID- 19, і знизити ризики, з якими вони мають справу", - пояснив професор і виконавчий директор Інституту дослідження матеріалів й інженерної справи Ло Сянь Цзюнь.

Винайдена система скаладається із сенсорів, покритих полімером, який використовують у виготовленні дитячих іграшок. Цей матеріал володіє хорошою гнучкістю і вологостійкістю. А передавач Bluetooth, який є частиною системи, в режимі реального часу відправляє дані про стан пацієнта на смартфон.

Сама система дуже компактна і це дозволяє вшити її як в одноразову, так і в багаторазову маску, наприклад, у тій частині, де маска торкається щік.

Також під час експериментів з’ясувалось, що нібито система не виходить з ладу навіть після прання, тому маску можна буде використовувати для тривалого моніторингу стану хворих на коронавірус.

Наразі до кінця 2020 року дослідники проводять клінічні випробування нових масок. Якщо досліди будуть успішними, то у 2021 році маска може вийти на ринок.

В лабораторних умовах виробництво однієї системи коштує до 36,5 доларів США. Якщо виробництво стане масовим, то одна “розумна маска” коштуватиме близько $14,6.

Нагадаємо, Юлія Тимошенко вилікувалася від коронавірусу. 11 вересня політикиня отримали негативний тест на COVID-19. Вона досі лікується від запалення легень.Вийти в ефір