Останні новини

Працюють за вказівками: Kyiv Live викрив безпрецендентне порушення правил ЦВК партією Кличка "Удар"

Почали з порушень. Політсила Удар чинного мера Віталія Кличка під керівництвом Дениса Комарницького та Алли Шлапак хочуть "перекроїти" столицю до місцевих виборів - під себе. Попри правила ЦВК. 

Журналісти Kyiv Live стали свідками безпрецендентного порушення - прямо на засіданні територіальної виборчої комісії Києва одна із її членів в ручному режимі узгоджувала кількість округів.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/JXw-denqJzw" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Попри 10, які визначили в Центрвиборчкомі, збільшити їх у територіальный комісії хочуть до 13! Щоб було більше шансів на місцеву владу у кандидатів від чинних політиків. Наші журналісти з'ясували - ім'я члена виборчої комісії, яка поводила себе не просто зухвало, а протизаконно. Це - Тетяна Васіна. Саме вона вела переписку із абонентом - "Татьяна штаб Удар". Їй на узгодження відправляла проекти, які ставили на голосування та чекала зворотних вказівок - голосувати чи ні.

За даними, які журналісти отримали із власних джерел в столичних політичних колах - деякі члени ТВК працюють за вказівками "ударівців" та "слуг". Адже хочуть привести до влади якомога більше мажоритарників. Чим більше буде округів - тим вищі шанси отримати мандат. Задля цього - не виключають інформатори - і купують голоси членів ТВК. 

Загалом учорашнє засідання щодо кількості округів - закінчилося нічим. Дійти згоди між собою члени комісії не змогли. Тож його перенесли. 

7 вересня у стінах Київради має відбутися засідання комісії щодо формування виборчих округів. Однак, згідно чинного законодавства територіальна виборча комісія мала прийняти це рішення до 24:00 6 вересня. 

"Вчора до 12 ночі територіально-виборча комісія мала прийняти рішення щодо округів. Згідно чинного законодавства, сьогодні приймати це рішення вже не можна. Якщо сьогодні територіальна виборча комісія поставить на голосування питання щодо поділу округів в місті Києві - це буде незаконно. І потім вибори можна буде скасувати на підставі того, що ТВК порушила законодавство. Адже з порушенням строків, визначених законом, було прийнято рішення про поділ округів", - розповів депутат Київради від фракції "Солідарність" Владислав Михайленкоо.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/mZgKe1BPv3E" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Зазначимо, що 7 вересня активісти прийшли протестувати під колону залу в КМДА проти незаконного засідання комісії. Однак співробітники поліції заблокували двері, які ведуть в колонну залу. Саме туди було перенесене засідання ТВК. Представники територіальної громади намагалися потрапити на засідання комісії, однак поліція відтіснила їх від дверей та не дала їм можливості для проходу. 

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/_LAWAoBK97I" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Нагадємо, ще 30 липня у Центрвиборчкомі видали роз'яснення для міст де проживає більше 2 мільйонів виборців. Відповідно до документу Київ поділили на 10 округів.

Вийти в ефір