Останні новини

Православні свята у вересні 2020: вірян чекає 10 однодневних постів

27 серпня завершується Успенський піст тож саме час дізнатися, які церковні свята відзначатимуть у вересні. Православний календар 2020 вже з'явився, а отже, стало відомо, коли та які дати відзначатимуть у цей місяць.

Kyiv Live розповідає, які свята чекатимуть вас у вересні, а також коли чекати посту.

Православні свята у вересні 2020 року

Православний календар на березень 2020 - всі свята | Стайлер

Фото - РБК-Украина

11 вересня – Усікновення глави Іоанна Предтечі

Значне православне свято, коли вшановують пам'ять великомученика Іоана Предтечу. Йому відсікли голову за наказом галілейського високопосадовця Ірода.

17 вересня – свято Ікони Неопалима Купина

Усі ми в молодшій школі читали легенду про неопалиму купину. Вона має біблійний зміст. Саме у вигляді палаючого, та незнищенного куща терну Мойсею явився Господь, щоб вказати йому шлях ,яким той мав вивести народ Ізраїлю з єгипетського рабства. Неопалима Купина в християнстві - символ Богоматері, непорочності Діви Марії.

19 вересня – Михайлове Чудо

Згідно з переказами, християнин Архип побачив уві сні, що його німа донька зцілиться, варто їй тільки випити води з джерела, що протікає неподалік. Так і сталося. В подяку цьому чоловік звів біля святого джерела храм, до якого сходилися люди з усієї округи. Язичники хотіли його знищити, але Архип почав молитися Михаїлу, той явився та з каменю направив воду на недругів.

21 вересня – Різдво Пресвятої Богородиці

Це свято відзначають на честь Богородиці Діви Марії, матері Ісуса Христа.

27 вересня – Воздвиження Чесного Хреста Господнього

Дата встановлена в пам'ять про  знайдення Хреста Господнього, яке відбулося, згідно з церковним переказом, в 326 році в Єрусалимі біля гори Голгофи – місця Розп'яття Ісуса Христа. Тоді з трьох хрестів, що виявили на горі, один зцілив жінку - саме на ньому розп'яли Спасителя.

30 вересня – мучениць Віри, Надії, Любові та матеpі їхньої Софії

У цей день православні вшановують пам'ять християнських святих мучениць, які жили в II столітті в Римі. Їх разом з матір'ю закатували за християнську віру.

Церковні пости у вересні 2020 року

Поститися треба буде 10 днів по одному дню: 2, 14, 9, 11, 16, 18, 23, 25, 27 та 30 вересня. Багатоденних постувань у вересні не буде.

Нагадаємо, 27 серпня у світі відзначають День прощення, а у Молдові – День незалежності. Іменини святкують: Олександр, Олексій, Аркадій, Василь, Володимир, Єва, Євдокія, Матвій, Микола, Федір.

Вийти в ефір
01.11