Останні новини

Правила змінилися: як отримати допомогу на поховання, які документи потрібні

Виплату можна отримати в 42 фінустановах.

Починаючи з 1 квітня допомогу на поховання виплачуватимуть лише через банківські установи. Тому, крім стандартного переліку документів при зверненні на отримання такої виплати треба обов’язково надавати реквізити банківського рахунку в форматі IBAN відкритого на особу, що звернулася за отриманням послуги.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на пресслужбу управління Пенсійного фонду.

Читайте також: Як розрахувати майбутню пенсію? 

“Відповідно до Порядку виплат пенсій та грошової допомоги через поточні рахунки в банках, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 серпня 1999 року № 1596 (із змінами, які набирають чинності з 01 квітня 2021 року) визначено механізм виплати, зокрема, допомоги на поховання і сум пенсій, грошової допомоги, недоотриманих у зв’язку із смертю одержувача, шляхом зарахування на поточні рахунки осіб, які мають право на отримання таких виплат, в уповноважених банках”, - йдеться в повідомленні.

Тобто при оформленні звернення потрібно подати такі документи:

  • Документи, що посвідчують особу, яка звертається щодо виплати (паспорт, ідентифікаційний номер)
  • Свідоцтво про смерть
  • реквізити банківського рахунку в форматі IBAN відкритого на особу, що звернулася за отриманням послуги.

З переліком банків, які уповноважені на здійснення відповідних операцій, можна ознайомитись за посиланням.

Нагадаємо:

  • Починаючи з 1 вересня 2020 року пенсії та грошова допомога нараховуватимуться на банківські рахунки. Лише окремим категоріям осіб виплати додому доставлятимуть служби.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Новини Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!


Вийти в ефір
15.04