Останні новини

Правила змінюються: українцям по-новому компенсують затримку зарплат і пенсій

Серед джерел компенсації - ПФУ та Фонд соцстраху.

Кабінет Міністрів України на своєму засіданні в середу, 14 квітня, змінив порядок компенсацій громадянам втрати доходів через затримку виплат.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на Укрінформ.

Читайте також: На які професії "йде полювання" в Україні

Виходячи з пояснювальної записки до проєкту постанови, передбачається визначити види грошових доходів, за порушення термінів виплати яких громадянам проводиться компенсація, включивши до них пенсії або щомісячне довічне грошове утримання (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством), соціальні виплати, стипендії, заробітну плату (грошове забезпечення), суму індексації грошових доходів громадян, суми відшкодування шкоди, заподіяної фізичній особі каліцтвом або іншим ушкодженням здоров’я, та суми, що виплачуються особам, які мають право на відшкодування шкоди в разі втрати годувальника.

У порівняльній таблиці до проєкту постанови зазначається, що компенсація проводиться за рахунок джерел, з яких здійснюються відповідні виплати, а саме - коштів Пенсійного фонду, Фонду соціального страхування, Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, інших цільових соціальних фондів, а також коштів, що спрямовуються на їх виплату з бюджету.

Нагадаємо:

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Новини Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
08.05