Останні новини

Прихована політична агітація: депутатка Київради прокоментувала СМС-розсилку від Кличка

23 жовтня, перед "днем тиші", кияни почали отримувати розсилку від номера 1551, що фінансується з бюджету міста. Сьогодні жителям міста відправляли нагадування, що не варто забувати, йдучи на дільницю. Містяни схвилювало те, що не забути взяти ручку та зробити усвідомлений вибір їх просить особисто Віталій Кличко. Чи може чинний мер міста відправляти такі нагадування з комунального телефону, який має приймати скарги киян?

У цьому разом з ведучими Kyiv Live розбиралася депутатка Київради Людмила Костенко.

photo5228704950522065030.jpg

Фото "Життя Оболонського району"

Багато киян побачили у цьому агітацію. Ситуацію прокоментувала народна обраниця:

"Згідно статті 51 Виборчого кодексу України, передвиборча агітація - це здійснення будь-якої діяльності з метою голосувати за або не голосувати  за певного кандидата, партію. Ми всі напередодні дня тиші отримали від комунального сервісу 1551 СМС, і хоч вона не містить закликів до голосування, Кличко є суб'єктом виборчого процесу, тому таке повідомлення можна вважати прихованою виборчою агітація. Згідно зі ст. 5 того ж кодексу, це використання прізвищ кандидатів у будь-якій рекламі. Тобто потрібно чекати реакції ЦВК на таке порушення. Крім того, мер завжди використовує адмінресурс", - роз'яснила проблему Костенко.

Схожі курйози за участі мера вже були: досить згадати білборди з написом "Досить шастати!", що теж було соціальною рекламою за кошти киян, нагадала депутатка. Зреагувати на порушення виборчого кодексу(прихована політична реклама) має ЦВК, а ініціаторами можуть стати і містяни, і депутати, і ГО.

Порадила Костенко й інші лайфхаки, як виявити підозрілість у виборах, що відбудуться 25 жовтня. 

"Можна" винести бюлетень з дільниці і зробити "карусель", по-друге, це люди, які ходять навколо ДВК та скуповують за гроші( голоси - прим. ред.), особливі позначки на членах комісії. Потрібно звертатися до поліції, спілкуватися зі спостерігачами. Їх буде дуже багато, адже такої брудної передвиборчої кампанії ще не було", - поділилася варіантами порушення та реакції на них нардепка Костенко.

Прокоментувала депутатка і факт заяви першого номера "Удару" Ярослави Діденко у Печерському районі столиці на №2, кандидата Терентьєва, щодо підкупу виборців.

"Я ставлюся до них як до людей професійних, вони обидва працюють на Печерський район, він невеличкий за кількістю виборців, тож там йде запекла боротьба. Але я бачила розслідування Гео Лероса, і там дуже чітко сказано, що 2-й номер робить усе можливе, аби 1-й номер не пройшов, і працює там сітка підкупу. Як би таке сталося зі мною, то я зійшла з перегонів, бо це не етично", - заявила гостя студії. 

Усе це - поганий початок для партії, погодилася з ведучими Костенко.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/Eewb49zducw" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Нагадаємо, 14 жовтня народний депутат Гео Лерос зробив одразу декілька гучних заяв. Зокрема, він зазначив, хто займався списками у Київраду та виклав у мережу зміст документів з комп'ютера Дениса Комарницького.

Вийти в ефір
29.11