Явка та порушення
Явка у Києві станом на 13:00
Явка у Києві станом на 13:00
16 %
Порушення у Києві станом на 13:00
Порушення у Києві станом на 13:00
198

Останні новини

Приспущені прапори і зламаний сонях: в Україні вшановують пам’ять загиблих захисників

У суботу, 29 серпня, в усіх куточках нашої держави вдруге відзначають День пам’яті захисників, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність країни.

Пам’ятну дату встановив указом президент Зеленський, вона припадає на той день, коли сотні українських військових і добровольців загинули у так званому Ілловайському котлі у 2014-му.


Символом дня пам’яті обрали поламаний сонях, який нагадує про трагедію, під час якої українські воїни намагались вийти "зеленим коридором" крізь поле соняшників, а також натякає на колір українського прапора. Квітка із перебитим стеблом уособлює пораненого воїна. 

У День пам’яті в усіх регіонах на проводять низку національно-патріотичних заходів.

  • Заходи з нагоди Дня пам’яті захисників:

Так, 29 серпня на держустановах приспустили український двоколок на знак пошани до пам’яті загиблих. Українські теле- та радіокомпанії максимально прибирають з ефіру розважальний контент та видовищні шоу.

29 серпня по всій Україні приносять квіти до місць поховання героїв та пам’ятних знаків, встановлених на честь захисників. 

О 12:00 відбулась загальнонаціональна хвилина мовчання на вшанування пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність.

Фото - UNN.

На час хвилини мовчання було зупинено роботу в органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах та організаціях (крім тих, де становлено безперервний режим роботи), рух громадського та приватного транспорту з подаванням відповідних звукових сигналів.

У столиці тривають заходи на вшанування пам’яті героїв Ілловайська.

Майбутні заходи:

  • У кінотеатрі “Київська Русь” сьогодні, 29 серпня, відбудуться тематичні покази сучасних військово-патріотичних фільмів. О 18:00 там покажуть “Іловайськ 2014. Батальйон “Донбас”.
  • Також 29 серпня тематичні експозиції демонструє Національний військово-історичний музей України.
  • 30 серпня о 12:00 проведуть книжкову конференцію “Історії героїв війни за незалежність України” в кінотеатрі “Київська Русь”.
  • До 1 вересня на Михайлівській площі працюватиме фотовиставка “Іловайськ. Спогади. 2014”.
  • Заходи завершаться 26 вересня. На цю дату запланований всеукраїнський патріотичний забіг з легкої атлетики в пам’ять про загиблих воїнів “Шаную воїнів, біжу за Героїв України”.

Раніше ми писали, що в кінотеатрі під Шевченком покажуть фільм про героїв Крут.

Вийти в ефір