Останні новини

Привіт від сусіда: у Києві виявили зловмисників, що торгували шпигунськими програмами РФ

СБУ викрило компанії, що продавали шпигунські програми РФ користувачам мережі. Вони реалізували більше 100 програм, деякі з них були в держструктурах.

Про це йдеться в повідомленні пресслужби СБУ.

Кіберфахівці Служби безпеки України викрили групу вітчизняних компаній, які незаконно реалізовували програмне забезпечення, розроблене спецслужбами РФ.

Зловмисники встигли продати понад 100 програмних продуктів, які впроваджувались в інформаційні системи, у тому числі державних структур. Ці програми приховано збирали інформацію та передавали всі дії користувачів на сервери, що контролюються російськими спецслужбами.  

Проведена експертиза підтвердила, що програмні продукти - шпигунські.

Слідчі СБУ провели обшуки в офісах комерсантів у Києві та Дніпропетровській області. Вилучил обладнання, речі та документи, що підтверджують причетність фігурантів.

Наразі встановлюються всі покупців шпигунських програм та кіберфахівці СБУ надають допомогу у їх видаленні з інформаційних систем.

Слідчі органів безпеки повідомили організатору групи про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 359 Кримінального кодексу України.

Нагадаємо, 4 вересня суд Києва оголосив обвинувальний вирок трьом чоловікам за фактом вчинення розбою та умисного вбивства 30-річної жінки. Злочин стався 18 січня 2017.

Вийти в ефір