Про мовне питання, російську агресію та роботу в ПАРЄ: ексклюзивне інтерв’ю Kyiv Live з Олексієм Гончаренком
Він також розповів, чому не голосував "за" мовний закон
Депутат Верховної Ради від фракції Європейська солідарність та один з делегатів від України в ПАРЄ Олексій Гончаренко відносить себе до російськомовних патріотів та підтримує поширення української мови як державної. Він заявив, що йому - як російськомовній людині - найменше хочеться, щоб його інтереси захищав Володимир Путін.
Про це він розповів в інтерв'ю на телеканалі Kyiv Live.
Читайте також: Як відзначають День Соборності в Україні
Мовне питання
“Бюро ПАРЄ відхилило пропозицію РФ щодо утиску російськомовного населення, оскільки вона є абсолютно маніпулятивною. Це просто намагання Росії в ситуації, коли весь світ дивиться на той жах, який відбувається в середині неї, в тому числі з отруєнням і арештом Навального, перевести стрілки на Україну, начебто в нас тут щось не те.
Мені як людині, яка народилась в Одесі і першою мовою якої є російська мова - вона така ж рідна, як і українська. І найменше хочеться, щоби мої інтереси - як російськомовної людини - захищав Володимир Путін. Найкраще, що він може зробити, - це забратися з Криму та Донбасу.
Я поважаю усіх російськомовних громадян України, одним з яких є і я. Бути російськомовним патріотом України - це абсолютно нормально, і таких людей більше половини на фронті. Російська мова не є власністю Путіна, але в Україні є державна українська мова, яка має розвиватися в усіх галузях”
Незважаючи на це, Олексій Гончаренко не голосував за Закон України “Про забезпечення використання української мови як державної”, оскільки він не поділяє деякий його положень, а саме про штрафи для бізнесменів. Він вважає це втручанням держави в бізнес та побоюється, що ця норма може породити хабарництво в колі наглядачів за виконанням норм закону.
Робота у складі Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ)
“У нас зараз затверджений гібридний формат сесії - частина делегатів онлайн, частина фізично. Я з 11-ма колегами їду фізично в Страсбург. Через пандемію не збиралися майже рік, і зараз відновлення роботи є надзвичайно приємною новиною, оскільки ПАРЄ є досить потужним майданчиком для захисту українських інтересів.
Звичайно, в середині делегації є різні погляди, оскільки я представляю ЄС, а є також колеги з ОПЗЖ. Але важливо, щоби закордоном ми всі разом відстоювали інтереси України.
Ми комунікуємо і намагаємось визначити спільний порядок денний. Я вважаю, що ми маємо зайняти атакувальну позицію щодо країни-агресора та звернути увагу ПАРЄ, як РФ ігнорує резолюції, що стосуються Криму та Донбасу та щодо полонених”
Про заклик позбавити Білик звання заслуженої і народної артистки через виступ перед Лукашенком
"Це моя позиція як громадянина України. Ірина Білик виступала на сцені поруч із артистами з Росії. Для мене є неприйнятним, коли ми кажемо, що народна артистка України виступає перед вбивцями українців.
Лукашенко - це узурпатор, який вбиває громадян Білорусі. Україна не визнала його президентом, як і вся Європа, крім Росії та її сателітів. Тому їхати туди і святкувати з ним свята - це неприйнятно”.
Чому російсько-українська війна називається ООС та раніше АТО, а не відкрито війною
“Зараз такого немає, як оголосити війну. Ми живемо не в Середньовіччі, коли князь казав "іду на ви". Законом та постановою ВРУ закріплені такі поняття, як анексія Криму, агресія. Це війна, яка почалася на початку лютого 2014 року. Я називаю це все російсько-українською війною, оскільки це фактично так і є”.
Повне інтерв’ю дивіться у відео:
<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/6lSba92hjl4" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>
Нагадаємо:
- 22 січня, поблизу Верховної Ради помітили озброєного чоловіка. Його вже затримали правоохоронці.
- 21 січня невідомі у столиці зрізали білборд із гербом української контррозвідки, встановлений біля посольства Росії в Києві. Такі спроби були зафіксовані й раніше.
Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!