Останні новини

Про нестачу мільярдів на медицину та готовність до зими: депутат Київради Прокопів в ефірі Kyiv Live

Гість розповів деталі про бюджет на медичну галузь

У бюджеті столиці на 2021 рік зменшили видатки на медицину з 8 до 5 мільярдів, незважаючи на пандемію коронавірусу. Це пов’язано з тим, що медичною реформою передбачене фінансування галузі не лише містом, а й державою. Проте взагалі столична медицина потребує 36 мільярдів. 

Про це в ефірі телеканалу Kyiv Live розповів голова фракції ЄС в Київраді Володимир Прокопів.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/PMl0FUcs4Qc" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Він вважає, що мало відкрити нові відділення і забезпечити їх киснем. Потрібно мати достатню кількість фахівців, які були б достатньо вмотивовані, які будуть користуватись цим обладнанням. У них, відповідно, мають бути засоби індивідуального захисту, аби вони могли себе захистити. Також має бути достатній обсяг медикаментів.

“Це замкнутий цикл - якщо хоча б однієї ланки в цьому циклі немає, не працює вся система. Тому і розподіл коштів йде, наприклад, мільярд: 100 мільйонів на ліки, 300 - на забезпечення лікарів, 100 - на реконструкцію систем забезпечення киснем і так далі”, - пояснює депутат.

Щодо виділення коштів на медицину в бюджеті міста, Прокопів зазначив, що ситуація є невтішною.

"Ми маємо на даний момент зменшення бюджету на медицину в порівнянні з минулим роком - з 8 до 5 млрд. Ми наполягали на збільшенні видатків на медицину, ми будемо працювати на цим далі. На мою думку, коли ми маємо складну ситуацію, якщо потреба річна в медицині складає 36 млрд, а ми маємо в бюджеті грубо 5 млрд, ми розуміємо, на скільки відсотків ми покриваємо необхідність”, - наголосив він.

Також під час ефіру ведучі з гостем поговорили про готовність столичних комунальних служб до снігу, який, як складається враження, завжди застає Київ зненацька.

Володимир Прокопів підкреслив, що стільки техніки, скільки має Київ, не має точно жоден обласний центр, або й навіть цілі регіони України.

"Скільки би місто не витратило на це грошей, скільки би в міста не було техніки, які б професійні й фахові не були працівники ЖКГ, які турбуються про те щоб все було гаразд і було комфортно, насамперед ми маємо розраховувати лише на себе. Якщо ти водій, ти повинен розуміти, що повинен максимально знизити швидкість і бути максимально уважним, особливо в перші дні негоди. Якщо ти пішохід, ти повинен також бути максимально уважним і розуміти, що не завжди водій може впоратись з керуванням навіть коли дорога здається почищеною”, - зауважив депутат.

За словами Прокопіва, що стосується роботи влади столиці для підготовки перед негодою, то коли надходить повідомлення від гідрометцентру, що насувається погіршення погодних умов, комунальні служби переводяться в цілодобовий режим роботи. І як тільки сніг випадає, відразу починає виїжджати снігоприбиральна техніка.

Нагадаємо, Київ трохи присипало сніжком, як на дорогах міста і області розпочалась хвиля ДТП. При цьому міська влада заявляла, що місто готове до негоди, і навіть до снігопаду, якого, до речі, ще не було цього тижня. У низці аварій вже є постраждалий.

Вийти в ефір
18.01