Останні новини

Проблема, яку важко вирішити: у Міненерго розповіли, скільки держава заборгувала шахтарям

Борги по зарплаті тягнуться протягом останніх 5 років.

Державні вугледобувні підприємства протягом 2015-2020 років заборгували працівникам 1 186,5 мільйона гривень. 

Такі дані надало Міністерство енергетики, повідомляє Kyiv Live з посиланням на Радіо Свобода.

Читайте також: Де та коли "Нафтогаз" буритиме нові свердловини

“Загальна заборгованість державних вугледобувних підприємств із заробітної плати з нарахуваннями за 2015–2020 роки становить 1 186,5 мільйона гривень, у тому числі за два місяці 2021 року 782,3 мільйона гривень”, – йдеться в повідомленні.

У Міненерго зокрема розповіли, що за два місяці 2021 року державні вугледобувні підприємства нарахували 1 308,3 мільйона гривень заробітної плати з нарахуваннями. Станом на 22 березня на виплати спрямували 526 мільйонів гривень, тобто 40,2% від нарахованої зарплатні.

“Фінансовий стан державних вугледобувних підприємств не дозволяє забезпечити виплату поточної зарплати та погашення заборгованості з неї”, – пояснили у відомстві.

Задля погашення заборгованості Міненерго звернулось до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля та Мінфіну з проханням внести зміни до помісячного розпису асигнувань загального фонду державного бюджету на 2021 рік.

Нагадаємо:

  • Президент України Володимир Зеленський заявив, що держава відновила контроль над ПАТ “Центренерго”. Підприємство є одним з найбільших в енергетичній галузі.
  • Поставки вугілля з державних шахт для “Центренерго” до останнього часу відбувались через приватну фірму, яка не розрахуваласьсь з держшахтами за паливо. Тобто компанія не має боргів перед державними вугільними шахтами.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!


Вийти в ефір
15.04