Останні новини

Продавали голос за 1000 грн: у Києві кандидат в депутати організував "сітку" підкупу виборців

22 жовтня оперативники Нацполіції викрили кандидата в депутати до Київської міської ради та його помічника в організації "сітки" підкупу виборців. Йдеться, зокрема, про представника партії "Єдність Олександра Омельченка".

Про це стало відомо із інформації Київської міської прокуратури, Департаменту стратегічних розслідувань НПУ, телеканалу Kyiv Live.

У офісі Омельченка провели обшуки. Правоохоронці вилучили списки громадян одного з районів столиці, конверти з грошима, чорнові записи та інші речові докази. 

За неофіційною інформацією, безпосереднім організатором підкупу виборців є кандидат від партії "Єдність Олександра Омельченка" Олег Іванов.

"Пропонували 500 до і 500 грн після. Це ганьба для нашої країни. Були вилучені списки, які вже отримали кошти і які повинні отримати ще кошти у 8 районах Києва", - розповів активіст ГО "Інтереси киян" Дмитро Зуєв.

За інформацією телеканалу Kyiv Live, такий обшук перший, подібні відбудуться у 15-ти офісах різних партій.

Поліцейські встановили, що до організації "сітки" підкупу виборців причетні кандидат в депутати від однієї із політичних сил та його помічник. За голос вони пропонували 1000 гривень: 500 гривень - до виборів і стільки ж після надання підтвердження про голосування за конкретного кандидата.

Підозрюваних викрили під час отримання коштів для подальшого підкупу виборців. Крім цього, у зловмисників вилучили список із зазначенням громадян, які мають намір продати свої голоси за конкретного кандидата.

<iframe width="640" height="480" src="https://www.youtube.com/embed/Ro5zW0CmWp4" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Нагадаємо, 21 жовтня кандидат на міського голову Києва Микола Томенко від політ партії "Рідна країна" заявив, що сітка по яким скуповують голоси перед виборами - працює. За його словами, "душа виборця" у Києві вартує 1000 грн.

Вийти в ефір
02.12