Останні новини

Пролежати під танком та дожити до народження сина: в мережі розповіли зворушливу історію українського військового

Чоловік витримав не один місяць тяжкої реабілітації

Різдвяний вечір дійсно здатен творити дива. Так, в українського військового Олександра Зозуляка 6 січня народився син. Історія старшого лейтенанта ЗСУ знала мало світлих плям: у 2015 році через наїзд ворожого танка він отримав численні травми. Втративши ліву руку, Зозуляк брав участь у сіднейських Іграх Нескорених. 

Неймовірну історію, що сталася з українським захисником і завершилася хепі-ендом, розповіли у фонді Повернись живим, передає Kyiv Live.

малятко.jpg

Фото Повернись живим

25 січня 2015-го проросійські бойовики штурмували українські позиції на висоті 307,5 м Валєра. Атакували 5 танків і БМП, українці атаку відбили, але й самі вимушено відійшли. 

Танк окупантів на повному ходу розчавив трьох вояків, переїхав ногу танкісту і двічі проїхався по Зозуляку, що принишк в окопі. Увесь цей час військовий був при тямі. Від смерті чоловіка врятували бронижилет та наколінники.

"Переломи ребер, тазу, опіки від тертя гусені танка, розриви м'язів, відірвані м'язи, рвані рани лівої ноги, переломи лівої ноги і перелом правої руки, закрита травма грудної клітки і живота, забійна рана лобної ділянки голови", - ось як описують травми захисника України у фонді ветеранів.

Та більш того - над Зозуляком танк застряг і він лежав під машиною годину, поки нарешті його побратими не знищили техніку окупантів.

На тій позиції загинули 7 українських військових, 10 проросійських бойовиків, а одного танкіста ворога захопили в полон. Крім усіх жахливих пошкоджень, лейтенанту той день коштував лівої руки.

Потім Олександра чекало довготривале лікування, реабілітація, протезування та участь у міжнародних змаганнях Ігри Нескорених у Сіднеї 2018 року.

"...і ось 6 січня 2021 року — народження сина. Хай як важко на війні, хай які болючі поранення, всього три букви – "син" – варті того, аби вижити!", - резюмували історію представники Повернись живим.

Нагадаємо, у Києві 16 жовтня невідомі побили АТОвця Івана Деєва. Чоловік - колишній політв'язень Кремля з численними травмами. До побиття лікувався від коронавірусу. Джерела повідомляють, що нападники - люди з кримінальним минулим.

Вийти в ефір
15.01