Останні новини

"Промисловий безвіз" для України став ближче: у Кабміні "порадували" заявою

Україна стала членом міжнародної організації.

20-го квітня Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства отримало офіційне повідомлення від Міністерства закордонних справ Французької Республіки про набуття Україною з 3 квітня 2021 року статусу повноправного члена Міжнародної організації законодавчої метрології (OIML).

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на пресслужбу Мінекономіки.

Читайте також: Україна виходить з чергової угоди СНД: чому вона стала неважливою

Повноправне членство дозволить національним виробникам засобів вимірювальної техніки поставляти свою продукцію на ринки держав-членів організації без проведення додаткових процедур їх оцінювання. 

“Крім того, набуття Україною членства в OIML є важливим для виконання положень Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, а також суттєвим кроком на шляху до укладання “промислового безвізу”, - сказав міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко.

Також повноправне членство дозволить Україні голосувати у всіх засіданнях організації та брати участь в роботі технічних комітетів, розробці нових документів, а також вносити пропозиції до Стратегії організації. Україна матиме можливість брати участь у системі сертифікації OIML. Сертифікати визнаються усіма державами-членами організації, зокрема, державами-членами ЄС, країнами Північної та Південної Америки, Африки та Азії.

“Україна пройшла довгий шлях до набуття повноправного членства у зазначеній організації, а саме протягом 23-х років з 1997 року, коли була членом-кореспондентом OIML. Статус члена-кореспондента стримував розвиток сучасної метрологічної системи України та можливість її визнання на міжнародному рівні”, - підкреслив Петрашко.

Нагадаємо:

  • Кабінет Міністрів ініціює вихід України з Угоди про створення Міждержавного резерву біопрепаратів та інших засобів захисту тварин у державах-учасницях Співдружності Незалежних Держав. Відповідна угода була укладена 12 березня 1993 року.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Новини Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
17.05