Останні новини

"Пропаганда у деталях": у Держтелерадіо пояснили про "заборону Булгакова" в Україні

Начальник управління Держкомтелерадіо України Сергій Олійник зазначив, що у деяких виданнях міститься російська пропаганда

В Україні немає "заборони" на книги Михайла Булгакова Майстер і Маргарита, як про це встигли заявити у мережі. Начальник управління Держкомтелерадіо України Сергій Олійник зазначив, що відмову на ввезення отримали лише деякі видання російської літератури, які містять проросійську пропаганду.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на інтерв'ю Олійника виданню Укрінформ.

Читайте також: Всеукраїнський рейтинг Книжка року 2020 оголосив шортліст номінантів.

За його словами, заборона на ввезення у деяких випадках стосується саме видань, а самих творів.

"У передмові до книги Михайла Булгакова Майстер і Маргарита згадуються представники російського кіно, які за публічну підтримку військової інтервенції в Україну внесені до переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці", - зазначив Олійник.

У свою чергу, пропаганду виявили безпосередньо в деяких творах Бориса Акуніна. Вони, як повідомив представник Держкомтелерадіо, транслюють суто імперський погляд на історію і рясніють різноманітними історичними міфами.

"Взагалі у творчості Григорія Шалвовича був період, коли він дивився на історію "тюрми народів" через рожеві окуляри. Як приклад можу навести написану ним серію детективів про Ераста Фандоріна, в якій російський силовик постав в образі не кривавого опричника, а істинного аристократа ХІХ століття. І всі описані події відбувалися приблизно в той же час, коли Московія вирізала черкеський народ", - додав він.

Олійник підкреслив, що єдиною причиною для відмови на ввезення є саме наявність антиукраїнської або ж проросійської пропаганда у книгах чи окремих виданнях. 

"Книги, на заяви про ввезення яких надано відмову, як правило, цілком нейтральні. Пропаганда ховається у деталях, які здатні виявити лише досвідчені фахівці", - додав він.

Нагадаємо:

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
01.03