Останні новини

Прописатися в Києві онлайн: Мінцифри анонсувало революційні зміни у реєстрах територіальних громад

Реєстрація місця проживання - одна з популярних державних послуг, що досі діє на безлічі неконсолідованих паперових документах. 18 листопада Мінцифри завершило роботу над проектом, що постановляє усім 7 тисячам розрізненим територіальним громадам України вести електронний облік прописки жителів. На "місцях", де не можуть такий облік вести самостійно, буде можливість користуватися єдиним демографічним реєстром.

Такі нововведення анонсував очільник Мінцифри Михайло Федоров.

Нині дані про місце проживання громадян є у територіальних громадах, що зберігаються у різному вигляді, не мають унікального номеру та за цими часто паперовими переліками важко ідентифікувати людину, адже у декого є декілька прописок. Мінцифри продовжує діджиталізацію та у межах 4 місяців обіцяє перевести механізм прописки в онлайн. До кінця року у міністерстві планують надати електронні реєстрації тим, чиє майно відповідно зареєстроване у БТІ - а саме це є однією з умов підтвердження, чи надання прописки. У подальшому збираються налагодити електронну взаємодію і з Бюро інвентаризації, аби спростити реєстрацію цього права власності.

Що не так зараз?

Федоров описав бюрократичну коловерть, що існує нині з послугою прописки. У 2015 році прийняли закон про створення реєстрів територіальних громад, у результаті якого виникли 7 тисяч розрізнених та ніяк не пов'язаних між собою списків. На їхній базі і надавался послуга реєстрації місця проживання. На думку Федорова, вже тоді на часі був інший варіант: надати усім місцевим владам доступ до єдиного електронного демографічного реєстру.

Більшість цих списків паперові та хаотично ведуться, що ускладнює взаємодію з військкоматом, ЦВК, міграційкою тощо, зазначає міністр. За ними не можна точно ідентифікувати жителя, адже є документи без унікального номеру, а людина може мати декілька прописок. Ці перешкоди значно ускладнюють запуск процедури онлайн.

"Ще для прикладу — прописка вимагає підтвердження права власності, а у відповідному реєстрі майнових прав міститься близько 30% всієї нерухомості українців. І якщо твоєї нерухомості немає в реєстрі, то welcome to БТІ для підняття архівів... І ще одне коло бюрократичного пекла", - пише Федоров.

Проблема тисячі списків громад та реформування процедури реєстрації місця проживання вимагає змін від до механізму децентралізації та права власності, вважає міністр.

Нагадаємо, у квітні 2020 року парламент прийняв зміни до закону про держбюджет на 2020 рік. Тоді був створений спецфонд по боротьбі з коронавірусом у 64,7 мільярда гривень. За словами влади час, карантин і кошти фонду мали підготувати систему охорони здоров'я до протидії коронавірусу.

Вийти в ефір
29.11