Останні новини

"Прощавай, історичний Києве": що побудують на місці знесеної садиби Уткіна та хто відповість за незаконні дії

На місці дореволюційної садиби Уткіна, компанія-забудовник запланувала спорудження 26-поверхового комплексу комфорт класу "Apart Hotel Times".

У Шевченківському районі Києва знесли дореволюційний будинок Івана Уткіна, попри відчайдушні старання активістів. На його місці планують звести черговий готель-хмарочос.

Про це повідомляє Kyiv Live.

Читайте також: Киян закликають приєднатись до суботнику у ботсаду Фоміна

Небайдужі мешканці столиці прийшли на вулицю Симона Петлюри, 29, із гаслом "Прощавай, історичний Києве". Усе тому, що неподалік залізничного вокзалу знесли історичну будівлю купця Івана Уткіна, якій було близько 120 років.

"Це прибутковий будинок на садибі купця другої гільдії Івана Яковича Уткіна. Побудований він був в кінці 19-го, на початку 20-го століття, тобто це десь 1899-1905 роки, архітектором Олександром Вербицьким",— повідомив кандидат історичних наук Іван Стичинський.

Сім років тому споруду реконструювали: добудували мансарду, а фасад пофарбували у зелений колір. Стичинський додав, що сама будівля була в неоренесансному стилі, її первісний вигляд до нашого часу не зберігся. Охоронного статусу будинок не мав, проте був невід'ємною складовою історії міста.

"Це не просто знесення будинку, це втручання в історичний ареал міста Києва, який у нас, на жаль, не превалює над пам'ятками архітектури. Тобто для забудовника, якщо будинок - не пам'ятка архітектури, це вже така індульгенція, що можна робити все, що завгодно, ну от, власне, як тут", — каже історик Іван Стичинський.

На місці дореволюційної садиби, компанія-забудовник запланувала спорудження 26-поверхового комплексу комфорт класу "Apart Hotel Times". Готель розрахований на 352 номери.

Активісти зазначають, що забудовник діє незаконно, тому має бути покараний. Журналісти Kyiv Live зателефонували до компанії, щоб почути їхню точку зору. Проте протягом дня ніхто так і не перетелефонував. Водночас столична прокуратура вже порушила кримінальне провадження щодо законності знесення садиби Уткіна.

"Міністр культури - пан Ткаченко сказав, що вони теж подадуть відповідну заяву, але вже за іншою заявою - незаконне будівництво. І будуть клопотати про те, щоб накладати арешт на цю земельну ділянку для того, щоб тут унеможливити будь-яке незаконне будівництво",— зазначив громадський активіст Дмитро Перов.

Нагадаємо:

  • Столична влада відмовилась демонтувати пам'ятник дружби Києва та Москви, який стоїть у Голосіївському районі Києва з 2001-го року.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Новини Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
10.05