Останні новини

Проспект Бандери знову стане Московським? Окружний суд скасував постанову про перейменування вулиць

Позивач вважає, що рішення влади про перейменування вулиць порушує його права на внесення пропозиції щодо нових назв

Окружний адмінсуд Києва відмінив постанову КМДА про перейменування низки вулиць. Так, у Києві можуть повернути назви вулиць Кутузова, Суворова, провулок Кутузова та проспект Московський, замість звичних вже проспекта Бандери чи вулиці Михайла Омеляновича-Павленка.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на рішення суду від 28 січня 2021 року.

Читайте також: Суд призначив покарання чоловікам за розбійний напад

ОАСК частково задовольнив позов про скасування рішення Київської міської ради від 07.07.2016 року №559 / 559 "Про перейменування вулиць, проспектів і провулків у місті Києві". 

Позивач апелював до того, що перейменування цих вулиць не має відношення до декомунізації, оскільки назви не включені в заборонний список інституту Нацпам’яті. Крім того, у позові також висловлені сумніви щодо правомірності процедури підрахунку голосів у КМДА під час прийняття постанови.

“Адміністративний позов обґрунтовано тим, що оскаржуване рішення прийнято з порушенням термінів, встановлених Законом України “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки”; наявні сумніви щодо правомірності процедури підрахунку голосів під час проведення голосування; назви вулиць Кутузова, Суворова, провулку Кутузова, проспекту Московського, не підпадають під підстави перейменування з підстав, викладених у Закону України “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки”, оскільки вказані прізвища відсутні у списку осіб, створеного Українським інститутом Національної пам`яті, які підпадають під дію положень зазначеного Закону”, - зазначається у рішенні суду.

Позивач вважає, що його права були порушені, бо він не мав можливості вносити свої пропозиції щодо назв вулиць, оскільки питання не виносилось на народне обговорення.

Нагадаємо:

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
05.03