Останні новини

Прожитковий мінімум зросте до реальних значень: як планують підвищувати виплати

Прописаний план втілюватимуть три роки.

В Україні планують збільшити прожитковий мінімум до реальної величини. Міністерство соціальної політики розробило відповідну дорожню карту.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на пресслужбу Мінсоцполітики.

Читайте також: Як розрахувати майбутню пенсію?

”Наша мета - забезпечити цільовий пріоритетний підхід на спрямування державних коштів для підвищення прожиткового мінімуму до фактичного його розміру для соціальних гарантій, які є для особи основним джерелом доходів”, - йдеться в повідомленні.

Згідно з дорожньою картою, збільшення прожиткового мінімуму відбудеться у 3 етапи. Підвищення відбуватиметься на певний відсоток щороку:

  • у 2022 році – на 14 відсотків - тобто до 2587 гривень;
  • у 2023 році – на 15 відсотків - 2975 гривень;
  • у 2024 році – на 25 відсотків - 3719 гривень.

Крім цього Мнісоцполітики в рамках оптимізації сфери застосування прожиткового мінімуму, підвищенням його розміру та розмірів державних соціальних гарантій розробило низку законопроектів, які схвалив уряд та вже подані до ВРУ. Ними передбачено:

  • нову методологію визначення та застосування прожиткового мінімуму виключно для основних соціальних гарантій (мінімальної заробітної плати, мінімальної пенсії за віком, державної соціальної допомоги, яка є для людини основним джерелом доходів);
  • запровадження базових величин для розрахунку соціальних виплат (надбавок, підвищень, додаткової пенсії, пенсії за особливі заслуги, щомісячних допомог), що встановлюються до пенсії або державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії; стипендій, максимальних розмірів виплат, компенсаційних виплат, а також одноразових виплат (допомог);
  • запровадження базової величини для грошових платежів і стягнень та базової величини для адміністративних зборів.

При цьому жодна із соціальних виплат, які на сьогодні одержують громадяни, не буде зменшена, запевняють у міністерстві.

Нагадаємо:

  • Згідно з бюджетом України на 2021 рік, прийнятим Верховною Радою у грудні 2020 року та пізніше підписаним президентом України, українці мають відчути покращення умов свого життя: а саме підвищення прожиткового мінімуму та мінімальної зарплати. Щоправда, дехто не розуміє суть цих значень та чому між ними грошова прірва у майже 4000 гривень.
  • Міністерка соцполітики Марина Лазебна анонсувала зростання пенсій до 7 тисяч гривень. За її словами, потрібно зробити так, щоб не тільки держава забезпечувала людину, а й громадянин сам накопичував собі на пенсію.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!Вийти в ефір
11.04