Останні новини

Придумайте пін-код: пенсії почнуть нараховувати на банківські картки, але є винятки

Для людей у віці від 80 років нічого не зміниться.

Починаючи з 1 вересня 2020 року пенсії та грошова допомога нараховуватимуться на банківські рахунки. Лише окремим категоріям осіб виплати додому доставлятимуть служби.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на пресслужбу Мінсоцполітики.

Читайте також: Як розрахувати майбутню пенсію? 

Можливість адресної доставки пенсій та соцвиплат залишать лише для 4 категорій осіб:

  • людей з інвалідністю І групи,
  • осіб, які за висновком лікарсько-консультативної комісії не здатні до самообслуговування та потребують постійного стороннього догляду,
  • осіб, які досягли 80-річного віку,
  • державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та допомоги на догляд.

На сьогодні на монопольних умовах пенсії та соцвиплати за місцем проживання доставляє “Укрпошта”, однак Кабмін схвалив постанову щодо конкурсного відбору надавачів таких послуг. Перший конкурс Пенсійний фонд проведе до 1 вересня 2021 року, до конкурсу пенсії продовжить доставляти "Укрпошта".

Ті, хто мають право отримувати пенсію вдома, можуть обрати між адресною доставкою компанією, відібраною на конкурсі, та банківським рахунком. Усі інші особи з 1 вересня отримуватимуть виплати лише через поточні рахунки уповноважених банків.

Обрати уповноважений банк можна до 1 вересня 2021 року. У разі, якщо до цієї дати отримувач виплат не матиме рахунку, його відкриють за зверненням органів Пенсійного фонду України або органів соціального захисту. 

Повідомляється, що змінити уповноважений банк можна у будь-який момент. Уповноважені банки за бажанням одержувачів надаватимуть послуги з виплати пенсій та грошових допомог з доставкою додому відповідно до умов договорів. Доставку пенсій та грошової допомоги додому банки зможуть організовувати самостійно або залучати для цього операторів поштового зв’язку на договірних засадах.

Нагадаємо:

  • Українці, які досягли вимог щодо стажу, автоматично отримали перераховані пенсії. Тепер розмір виплат для чоловіка з 35 роками стажу та жінок з 30 роками стажу становить не менше 2200 гривень.
  • Міністерка соцполітики Марина Лазебна анонсувала зростання пенсій до 7 тисяч гривень. За її словами, потрібно зробити так, щоб не тільки держава забезпечувала людину, а й громадянин сам накопичував собі на пенсію.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Новини Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!


Вийти в ефір
15.04