Останні новини

ПриватБанк може вимкнути Apple Pay та підвищити тарифи на обслуговування карток: що сталось

Це стане можливим у разу прийняття певних законів.

У разі прийняття парламентом законопроектів щодо неринкового механізму регулювання інтерчейндж і комісії еквайрингу, які активно лобіюються великими торговими компаніями, українським банкам доведеться відключити Apple Pay або Google Pay, а також підвищити ціни на обслуговування карток клієнтів.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на Уніан.

Читайте також: Як реагувати на електронні листи від податківців

Припинення співпраці відомих платіжних сервісів може статися через збитковість таких операцій в Україні. Банки будуть змушені відключити можливість прийому оплати Apple Pay або Google Pay через високу собівартість трансакцій з урахуванням додаткових комісій сервісів і витрат емітентів.

За словами заступника голови правління ПриватБанку Развана Мунтеану, у разі схвалення парламентом регулювання банківських комісій зросте вартість обслуговування карт для клієнтів, оскільки банки змушені будуть підвищити вартість своїх послуг.

Так, вартість обслуговування картки складе в середньому більше 200 грн на рік, що буде відчутним для соціально вразливих верств населення (пенсіонерів, працівників бюджетних установ).

Крім того, в разі прийняття закону про регулювання вартості безготівкових транзакцій, банки змушені будуть скасувати грейс-період по кредитних картах, що буде коштувати клієнтам збільшення витрат на обслуговування кредитів в середньому на 3-3,5% на місяць.

  • Еквайринг - можливість для торгового підприємства приймати безготівкову оплату за товари і послуги пластиковими картками.
  • Інтерчейндж - це комісія, яку банк, що обслуговує торгову точку (еквайєр), перераховує банку-емітенту, картою якого розрахувалися.

Нагадаємо:

  • Користувачі Приватбанку звинуватили фінустанову в невиправданому урізанні кредитного ліміту. Банк без попередження прибрав можливість виплачувати товари частинами, замість цього пропонуючи кредитування на звичайних умовах.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
15.04