Останні новини

"Привітай президента платіжкою": у Києві відбувся мітинг проти захмарних цін на комірне

Під будівлею ОП зібралося близько 40 протестувальників

25 січня під будівлею Офісу Президента люди вийшли на акцію протесту проти підняття тарифів на комірне в Україні. Станом на 13:30 там перебувало близько 40 мітингарів, як киян, так і людей із інших областей.

Про це повідомляє Kyiv Live.

Читайте також: Під Верховною Радою зібрались прихильники легалізації канабісу

На місці події перебувала наша кореспондентка Вікторія Церкуник. Люди прийшли під будівлю Офісу Президента із плакатами: "Відмініть плату за транспортування газу", "Стоп тарифний геноцид" тощо. Обурення людей базується на високих тарифах на комірне, котрі підвищили ще 1 січня 2021 року. Мітингувальники прийшли із особистими платіжками.

Акція протесту має назву "Привітай президента платіжкою". Власне, назва приурочена до дня народження Володимира Зеленського. Мітинг проти захмарних тарифів на комірне відбувається по всій території України.

"Ми сьогодні прийшли із проблемою завищених цін на газ. Боремося за те, щоб їх знизили та повністю скасували плату за транспортування газу. Хочемо, аби до нас дослухався президент. За січень ми повинні заплатити за кубометр газу 8 гривень 97 копійок, - це найвища ціна за увесь час. Уявіть, якщо в мене приватний будинок і я платитиму цілий рік по 500 гривень за транспортування газу. Для мене це непідйомна сума",- розповіла кореспондентці одна із активісток.

<iframe width="1349" height="488" src="https://www.youtube.com/embed/cflCptAXAQ4" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Кияни вже почали отримувати платіжки за комунальні послуги. Нарахування за комірне просто рекордне: суми сягають понад 12 тисяч гривень. Люди у соцмережах діляться захмарними сумами та обурюються у коментарях. За площу квартири 99 квадратних метрів, людям доведеться віддавати 12 538 гривень лише за опалення. Але є ще більші нарахування: за квартиру, площа якої складає 85 квадратних метрів, потрібно заплатити понад 20 тисяч гривень. 

Відбувається це тому, що людям не нараховують субсидії. Кияни поки що в шоці та не знають, як повинні оплатити такі суми. Задумуються, чи подавати до суду, чи продавати щось вдома, аби розрахуватися із платіжками. 

"Якщо у жовтні було 378 гривень, у листопаді - 1900 гривень і в грудні, у не найхолодніший місяць, платіжка за опалення була 10 796 гривень. Борг за тепло складає 81 478 гривень. Моїм сусідам також прийшли схожі суми за комірне",- поділився пенсіонер Станіслав. 

<iframe width="1349" height="488" src="https://www.youtube.com/embed/k8ZQ0Mbp7CA" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Нагадаємо: 

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
08.03